ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8751 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adam Mišík, Slza, Mirai či Marpo. To jsou podzimní hvězdy Universal Music

0 jsk 6.9.2019

Na svém tradičním showcase večírku v pražské restauraci Mánes představilo vydavatelství Universal Music chystané novinky letošního podzimu. Podobně jako v posledních několika letech sází především na dosud neokoukané talenty.

Právě dvě z mladých tváří se ujaly moderátorské role a celým večerem pohotově provázely. Jednotlivé vystupující uváděli na pódium Adam Mišík (na snímku) a Berenika Kohoutová.

Jako první vystoupili Mirai, jedna z nejrychleji stoupajících českých kapel současnosti. Dva roky staré debutové album Konnichiwa se dočkalo pronikavého komerčního úspěchu, skupině z Frýdecko-Místecka vyneslo Platinové album a do éteru vyslalo několik velkých hitů jako Když nemůžeš, tak přidej nebo Anděl. Očekávaná druhá studiovka Arigató vyjde 27. září a hudebníci z ní živě představili několik ochutnávek.

Publikum ocenilo především singly OTCHI a Hometown, které se už stihly zabydlet v rádiích. Na podzim představí Mirai novou hudbu vůbec poprvé i ve velkých sálech. Vrcholem turné bude 3. prosince koncert ve Foru Karlín.

Kladného přijetí se dočkala také Berenika Kohoutová, která se kromě zpěvu věnuje i herectví. Její sólový debutový singl Dělám stojky v produkci respektovaného Jiřího Buriana se stal na jaře virální senzací. Na serveru YouTube už zábavný videoklip z barového prostředí získal přes čtyři a půl milionu přehrání. Kohoutová v současnosti připravuje své první album, které produkuje právě zmíněný Burian. Na showcase zazpívala také nadcházející singl Holka roku, který svou chytlavou melodií rozpohyboval všechny přítomné.

Také Adam Mišík odprezentoval premiérově svůj příští singl Proud, v němž překvapí vlivy rapu. Sázkou na jistotu byly v jeho případě písně V Tobě a Démoni, se kterými dobýval éter v posledním roce. Talentovaný hudebník názorně předvedl svou muzikálnost a sehranost se svou doprovodnou kapelou.

Skupina Slza po úspěchu prvních dvou alb připravuje třetí řadovou desku. Pilotní singl Paravany, který vznikl v Londýně s producenty Lewise Capaldiho, už naznačil výrazný zvukový refresh a stal se jedním z nejhranějších domácích singlů. Sound je nyní svěžejší a otevřený nejrozmanitějším vlivům mezinárodního popu, což se promítlo i do live produkce a energie kapely na podiu. Zazněl i nejnovější singl nahraný v Londýně Hoď tam trsa. Ten vyjde 20. září spolu s výpravnou klipovou podobou, kde bude hlavní roli hrát tanec.

O vrchol programu se se svou strhující fúzí rapu, popu, metalu a elektroniky postaral Marpo s kapelou TroubleGang. Osobitý interpret, který si pochvaloval, že se po několika letech vrátil k vydavatelství Universal Music, strhl svou pověstnou nespoutanou energií i diváky v Mánesu. Nové album DVA nabídnou Marpo & TroubleGang k poslechu koncem listopadu. Dynamický singl Generace velkejch snů, který je jeho předzvěstí, vychází právě v těchto dnech.

(foto: Jindřich Kodíček)