ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5429 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Babyshambles létali trochu v jiných dimenzích

0 Jan Šída 10.12.2013

Britská formace Babyshambles stojí a padá se svým zpěvákem Petem Dohertym. Podle něj se vlastně posuzují veškeré úspěchy i neúspěchy jmenované kapely.

A jinak tomu nebylo ani v pondělí večer v pražském Lucerna Music Baru. Výtržník Doherty byl sice po celou dobu zhruba hodinového koncertu absolutně na jiné planetě, nicméně se mu nedá odpárat, že jel opravdu na krev. A to doslova. Když jste se mu zadívali na potetované ruce, byly na nich krvavé šmouhy. Možná se zranil při skoku do lidí, nebo sebou praštil na zem.

Ale publikum tyto eskapády ocenilo, stejně jako jeho kostýmovou show. Začal v pruhovaném triku a s kloboučkem, pak se svlékl do půl těla a nakonec na pár chvil oblékl i sako. To pak hodil do chřtánu davu a dojel koncert nahoře bez.

Bylo zvláštní, že Doherty, který v médiích působí jako mladý a krásný rozervanec, vypadal naživo jako mírně obtloustlý přestárlý kluk. Ale ženskému osazenstvu to nikterak nevadilo, mělo svého hrdinu a nenechalo si ho vzít.

Babyshambles střídali silné momenty s hluchými místy. Když kapela sáhla k syrovému garážovému rocku s mírně punkovou fasádou, byla autentická. Ale jakmile nasadila poprockovou kartu, propadala se do propasti průměru. A tam to musel Doherty vycpávat svou osobností.

Ne vždy to zvládl na jedničku, nicméně nabídl lidem to, na co přišli: dojem rockového rebelství v kavárensky dekadentní podobě. To se od něj čekalo nejvíce, vždyť špatní hoši, jak známo, zajímají svět.

Jan Šída

Foto Jan Šída