ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6874 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Injustice: Gods Among Us – Komiksový kolaps

0 Honza Švelch 27.4.2013

Superman proti Batmanovi. Kdo vyhraje? V nové mlátičce od tvůrců Mortal Kombatu se obléknete do elastických obleků 24 superhrdinů a superpadouchů z vydavatelství DC. Komiksový turnaj roku se ale lépe sleduje, než hraje.

Vývojáři z NetherRealm Studios prosluli brutálními scénami, ve kterých po obrazovce létaly životně důležité orgány. V Injustice: Gods Among Us se ale výzvy „Doraz ho!“ nedočkáte. Komiksoví hrdinové i záporňáci totiž bojují na život a na smrt trochu potlučený život a fatality nepatří do jejich repertoáru. Jinak ale hra až nápadně kopíruje Mortal Kombat z roku 2011. Několik designových změn zážitek ze hry spíš kazí.

Příběhový mód drhne, kde to jde. Zatímco Mortal Kombat sázel na estetiku béčkových akčních filmů s komicky topornými dialogy, Injustice používá stejné vyjadřovací prostředky k mnohem ambicióznějším cílům. Zápletka s paralelními světy a diktátorským Supermanem bohužel jen ilustruje bídnou situaci současného superhrdinského komiksu, který žije z filmových licencí a nostalgie fanoušků. Postavy spolu bezdůvodně bojují a vyvážení sil mezi drsňáky typu Superman nebo Doomsday a slabochy jako Catwoman a Joker je odbyto jednou vágní větou.

Samotní komiksoví hrdinové nepasují do systému herních mechanik. Většina bojovníků postrádá jedinečný herní styl, nehledě na téměř identické „zrcadlové“ dvojice Green Lantern/Sinestro nebo Shazam/Black Adam. DC Comics sice mají Batmana a Supermana, ale zbytek 24členné sestavy je dost fádní a obsahuje v Česku neznámá jména jako Hawkgirl, Deathstroke nebo Solomon Grundy.

Mortal Kombat nikdy nepatřil mezi sofistikované mlátičky, díky své jednoduchosti se ale hodil na večírky. Designové změny však Injustice odebraly původní přívětivost a snadné ovládání. Ztráta dedikovaného tlačítka pro blok a důraz na interaktivní prostředí nováčky znevýhodňují, aniž by hru výrazně vylepšovaly. Na kompetitivní úrovni Injustice trpí stejnými nedostatky jako Mortal Kombat – nestabilní online multiplayer a nevyvážené postavy.

Souhrn miniher a speciálních bojových misí S.T.A.R. Labs zajímavě experimentuje se žánrem 2D mlátičky. Každá postava má svých vlastních deset úkolů zakomponovaných do jednoduchého příběhu. Dobrý nápad ale kazí nemotorné provedení, kolísající obtížnost a frustrující design miniher, které vám nikdo pořádně nevysvětlí.

Injustice není žádný propadák, každé srovnání s dva roky starým Mortal Kombatem ale odhaluje jeho slabiny. NetherRealm zbytečně opravovali, co nebylo rozbité. Fanoušci a fanynky DC Comics si i tak mlátičku se svými oblíbenými hrdiny užijí. Méně vyhraněným hráčům ale doporučujeme zůstat u jejího předchůdce.

INJUSTICE: GODS AMONG US
Výrobce: NetherRealm Studios
Vydavatel: Warner Bros. Interactive/CENEGA
Platforma: PS3 (testovaná), Wii U, Xbox 360
Jazyk: anglicky
6,5/10
Honza Švelch