Slavná balada má svou hudební podobu

Kvarteto předních slovenských hudebníků, známé tvorbou autorských skladeb na texty básní významných osobností slovenské literatury, vydává třetí album. Tentokrát zvolilo štúrovskou poezii a ke spolupráci si přizvalo zajímavé hosty.
František Báleš ansámbel po albu Hviezdoslav – Sonety (Music Slovaca 2021, cena Radio Head Awards) a Básně Múzické (Hevhetia 2023, cena veřejnosti Esprit Jazz Awards), přichází s novinkou, která je v hudebním prostředí raritou.
Kultovní dílo romantického básníka Janka Krále z roku 1844, Zakliata panna vo Váhu a divný Janko v anglickém překladu Johna Minahanea.
Dramaturgii alba, které se žánrově opírá o prvky jazzu a vážné hudby, tvoří deset skladeb v interpretaci sestavy kvarteta tvořícího jádro ansámblu, Matúš Uhliarik (zpěv), František Báleš (klavír a Fender Rhodes), Vladimír Máčaj (kontrabas) hostujících umělců, jimiž jsou Jakub Kováč (recitátor), Erik Rothenstein (basový klarinet), Ľuboš Brtáň (kytara), smyčcové kvarteto Spectrum Quartett a vokální sexteto WAF Band.
jsk



