ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15316 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Two Door Cinema Club: Necítíme se být pod tlakem

0 Petr Hašek 7.9.2012

Two Door Cinema Club je irská skupina, která letos vystoupila v Hradci Králové na festivalu Rock for People.

Tehdy měla na svém kontě debutové album Tourist History, ovšem současně již měla přichystanou druhou desku Beacon. Ta vychází v těchto dnech. Zpěvák a kytarista Alex Trimble hovořil i o jiných věcech.

Na co se v tomto roce nejvíc těšíte?

Největší událostí do konce roku je pro mě vydání nového alba. A pak se nemůžu samozřejmě dočkat, až s ním objedeme celý svět.

Album Beacon vychází právě nyní. Kdy bylo dokončené?

Nahrávání jsme skončili na konci dubna. A v květnu už bylo dokonce úplně hotové.

Když jste čekali na vydání celé léto, nenapadlo vás, že byste něco na desce změnili?

Ve chvíli, kdy nahrávání skončilo, jsme z alba měli obrovskou radost a byli jsme s ním úplně spokojeni. Byli jsme si jisti, že to je dobré album. Už jsem od té doby napsal několik dalších písniček, které si ale na vydání musejí počkat na jindy. Než abych chtěl něco měnit na hotovém albu, pracuji na nových skladbách.

Je velký rozdíl vydávat debutové album a druhé album?

Je to úplně jiné. Lidé už nás znají. Vědí, kdo jsme a mají možná velká očekávání. Ale necítím se být pod tlakem, jsem jen víc rozrušený a nadšený zároveň.

Jaké máte s tímto albem ambice?

Rád bych pokračoval jako doposud. Chceme stále hodně hrát. Jistě mě potěší, když získáme díky nové desce nějaké další fanoušky. Ale nechystáme nic dramatického.

Pocházíte z oblasti County Down v Severním Irsku, jsou odtamtud i jiné slavné kapely?

Kousek poblíž vznikli Snow Patrol a Ash. Mám ale pocit, že to je všechno. Nikdy jsem nikoho z lidí z těch kapel nepotkal.

A máte nějaký tip na tamější mladé zajímavé kapely?

Bratr našeho baskytaristy má kapelu jménem Kowalski. Myslím, že jsou velmi dobří, právě dokončili první album. Už jsme je párkrát měli s sebou na turné a chtěli bychom, aby se k nám opět brzy přidali.