ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7440 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tonya Graves: Při prvních sólových koncertech jsem měla trému

0 Petr Hašek 20.8.2012

Zpěvačka Tonya Graves absolvuje první festivalovou sezónu jako sólistka. Kromě toho, že vystupuje s Monkey Business, objevuje se na mnoha festivalech s doprovodnou kapelou při prezentaci písniček ze svého loňského sólového alba I’m The Only Me.

Letos v létě vystupuješ sólově i s Monkey Business. Zvládáš to bez problémů?

Není v tom žádný problém, dokonce ani časový. Například na Sázavafestu jsem sólově vystupovala odpoledne a ten samý večer jsem zpívala s Monkey Business. Je ale pravda, že můj koncert a koncert s Monkey Business jsou rozdílná vystoupení.

Jaký rozdíl v nich pro tebe je?

Ten největší v pocitu, což se ale slovy dost špatně popisuje. Styl mých sólových písniček je také trochu jiný než styl písniček Monkey Business. Když jsou nějaké problémy při sólovém vystoupení, můžu za ně já a musím je sama překonat. Naštěstí mám teď velice dobrou doprovodnou kapelu. Jsme spolu rádi, dělá se nám skvěle. To mi hodně pomáhá.

Míváš před sólovými koncerty trému?

Teď už ne. Při prvních koncertech jsem ji ale měla, musela jsem s ní dost bojovat. Se svou novou kapelou se teď ale cítím velice dobře. Hrajeme spolu, cítíme stejně, a to má velký vliv na to, jak se člověk na pódiu cítí.

Se sólovým albem I’m The Only Me jsi letos získala nominaci na cenu Anděl. Čekala jsi, že bude tak úspěšné?

V žádném případě, o to větší radost jsem z té nominace měla. Bylo to pro mě velké překvapení.

Bereš svou sólovou dráhu vážně?

Samozřejmě, a brala bych ji vážně i bez té nominace. Jinak bych tu desku vůbec nenatočila. Je dobré být v Monkey Business, na tu kapelu nedám dopustit. Občas je ale také dobré být sama za sebe, mít svůj sólový projekt s písničkama, které jsem si vybrala. Monkey Business je spíš pánský klub, no a já sólovou desku a písničky z ní beru jako svou ženskou záležitost. To je také jeden ze zásadních rozdílů mezi tím, když zpívám s Monkey Business a když jsem sólo.

Je tvé album hodně ženské?

Asi ano, už jenom proto, že jsem žena a je na něm má energie. Koncert ale rozhodně není jenom pro ženy, i když si myslím, že ženské energie je v něm spousta.

Vznikají už nové písničky na případnou druhou sólovou desku?

Zatím ještě ne. Teď se soustředím na první album a za nějaký čas se uvidí. Nahrát další desku bych se ale nebránila.