ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tom Jaggy z Goodfellas: Sedím v kočárku a je mi dobře

0 Redakce 14.12.2011

V lednu natočili desku Robbery Blues v Kalifornii, v dubnu ji představili českému publiku, v létě si tradičně zahráli na festivalech a před podzimním HOMOBOT TOUR  se Support Lesbiens ještě vyslali zpěváka na „malé školení“ do Anglie.  Rok 2011 byl pro pražsko-karlovarskou kapelu Goodfellas  nabitý a úspěšný.

Spokojený je i zpěvák Tom (21).  Původně  jsme  úspěšný rok  rekapitulovali, pak došlo na opěvování anglické umělecké scény, ale nakonec  jsme stejně  skončili  u aktuálního turné, u nové desky a pokusech psát …

Turné se Support Lesbiens vrcholí, máte za sebou přes desítku koncertů, jak vám se  SL  jezdí?
Je to fajn, kluci jsou zkušenější a suverénní. Nepadají  jim kytary, mají vždy baterky v mikrofonu, málokdy jim praskají struny… Ale ne, teď vážně. Mají  jiné publikum než Goodfellas,  zralejší a dospělejší,  to se nám líbí, vlastně je to  výzva – hrát  před jiným publikem , rozbalit to ve větších halách… Nám se s nimi jezdí rozhodně dobře, snad to platí i obráceně.

Neměl jsi z té jejich dospělosti strach? …
Strach nemám, ten nepociťuju, i když jsme vyjeli do větších prostor a klubů. Učím se! Možná jsem byl trochu nervózní z té suverenity, o které jsem mluvil.  Když Supporti začínali, já seděl v kočárku, ve srovnání s nima v něm vlastně sedím pořád, ale na koncertech nemůžeš mít staženou prdel, když chceš bavit, dobře hrát a zpívat….. navíc všechno ze mě spadne, hned jak vylezu na pódium, lidi pod ním mne nakopávají……

Kapely si často stěžují na menší úspěch kvůli tomu, že zpívají anglicky, to ale není případ SL. Vy také zůstáváte u angličtiny….
My máme jeden český song a nešlo nám to nikdy. Napsat anglický text je pro nás nějak jednodušší, přirozenější. Mně se líp zpívá, je melodičtější.  Na české texty bych měl větší nároky a třeba to ani  není v našich silách. Dobrý český text umí napsat málokdo, mám rád třeba Tata Bojs nebo Tomáše Kluse,  jsou v tom fakt dobrý…

Mluvíš v množném čísle, takže si po návratu z Anglie taky začal psát?
Hmm, je fakt, že jsem po návratu pár textů napsal. Třeba se objeví na nové desce….

Na koncertech už zazněly nové songy, vzniká další deska?
Skládáme nové věci, to ano. Ale na ucelený materiál pro novou desku to nebude.  Nahráli jsme  tři nové písně  a  jednou z nich je My Only Enemy, celkem jsme ji už na koncertech vypilovali, sedla mi a mám rád její atmosféru… Můžete se těšit, na jaře ji oficiálně pustíme do světa!

Goodfellas  rozbalí své akustiky v Praze už zítra,  svojí současnou akusticky rock´n´rollovou  podobu předvedou v Lucerna Music Baru. Je to poslední možnost vidět je letos v Praze a předposlední v rámci šňůry se Support Lesbiens, tak se přijďte podívat na jejich pokusy o zkoušky z dospělosti.
LD
                                                                                                                             
14.12. 20:00  Lucerna Music Bar: Support Lesbiens, Goodfellas (HOMOBOT TOUR 2011)
Předprodej: 230 Kč
Na místě:  300 Kč