ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26948 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Papa Roach: Santana mi poslal bílé růže s poděkováním

0 Redakce 12.7.2011

Americká  rocková kapela Papa Roach se k nám vrací každý rok. Před dvěma lety se představila v pražském klubu Roxy, loni v srpnu hrála na letním Sázavafestu v Kácově a byla ze všech zahraničních hvězd nejlepší a ve středu 13. července se představí v plné síle v pražském Lucerna Music Baru. Na otázky odpověděl zpěvák Jacoby Shaddix.  Jaká  hudba ovlivňuje současné Papa Roach?
Posloucháme hlavně kapely, které mísí elektroniku a metal. Třeba náš baskytarista si hodně pouští Pendulum, já zase naprosto miluji německou kapelu The Beatsteaks. Ti na to tlačí a každá jejich deska je lepší a lepší. Perfektní je umělec, který se jmenuje Skrillex. To je taková bláznivá elektronická záležitost, která zní, jako když to spolu dělají roboti. Všeobecně nás baví, když muzika zní trochu nebezpečně. Já osobně mám ještě dost rád The Prodigy.

Zpíváš v písničce Warning skupiny Skindred na jejím albu Union Black, které vyšlo v dubnu. Jak k té spolupráci došlo?
Zpěvák Benji je můj dobrý kamarád. Vlastně celá kapela je mi blízká. Když jsme byli na turné po Evropě, Benji se mě zeptal, jestli bych nepřijel do Londýna a nenahrál s ním tuhle písničku. Samozřejmě jsem hned řekl, že ano! Skočil jsem na letadlo a oni mě vyzvedli na letišti. Nahráli jsme to a já se musel vrátit v noci na turné. Užili jsme si to na dřeň a já si Warning rád zazpívám tak často, jak jen budu moc.  

Je zpěvák Skindred Benji Webbe i v soukromí tak rozjetý jako na pódiu?
To rozhodně ano. Mezi námi probíhá nikdy nekončící vtip. On je jako černý  Jacoby a já jako bílý Benji. Naše osobnosti jsou opravdu velmi podobné. Skvěle si rozumíme. Mám toho chlapa strašně rád a respektuji ho jako hudebníka i přítele. Je to úžasný člověk.
 
Nedávno jsi hostoval na albu Carlose Santany. To je asi docela pocta, ne?
To určitě. Zavolali mi z naší nahrávací společnosti, že si Carlos Santana přeje, abych zpíval na jeho desce coververzí, konkrétně v písni Smoke on The Water od Deep Purple. Neváhal jsem ani minutu a řekl, že to rád udělám. Santana je živá rock’n’rollová legenda. Význam pro mě mělo už to, že jsem ho potkal, navíc ve studiu. Byl s mým zpěvem spokojený. Řekl mi, že mám dobrý hlas, že je to dar a že o něj musím pečovat. Několik týdnů po tom mi domů přišly bílé růže. Doma se divily, kdo je posílá. Otevřel jsem to a zjistil, že jsou od něj. Byl tam děkovný lístek a pár slov. Byl to jeden z nejlepších momentů v mém rock’n’rollovém životě.

Bývá k nějaké spolupráci zvána celá  vaše kapela, nebo někdo jiný z ní?
Bylo by to cool. Líbilo by se mi, kdyby nějaký elektronický umělec udělal ujetý remix některé naší písně. Hodilo by se to. Stejně tak si myslím, že bychom jednou měli nahrát písničku se skvělým ženským vokálem. Ještě nevím s kým, ale měli bychom to zkusit. Všichni dohromady jsme zatím nic nerealizovali, ale třeba náš baskytarista Tobin Esperance píše písničky i pro jinou kapelu. Je to skvělé: máme dobrou reputaci, protože umíme psát písničky. Podporuji ho v tom. Je to totiž úžasně kreativní člověk s přebytkem myšlenek. Takže proč ne?
 
Zdá se, že hodně koncertujete. Vznikají na turné nové skladby?
Na cestách nás napadá hodně motivů a riffů. Přivezeme si je do studia a vylepšíme je. Zasadíme je tam do kontextu. Tobin pořád sedí někde stranou a skládá. Je to pro nás pak odrazový můstek, naznačí to cestu.
 
Absolvovali jste už turné  s kapelami Disturbed, Mötley Crüe, Korn, Staind, Puddle Of Mudd, Nickelback a dalšími. Se kterou to bylo nejlepší?
Zbožňoval jsem turné s Buckcherry a Avenged Sevenfold. Cool bylo i turné s Disturbed. To byla zábava. Jednou jsme jeli i s Green Day, s nimi jsme si také užili. A Eminem byl rovněž skvělý. My se asi pobavíme s každým. Kdybych si ale měl vybrat, s kým to zopáknout, vybral bych si Avenged Sevenfold.  

Kdy vydáte své  nové studiové album?
Vypadá to na léto 2012.  

Šárka Hellerová, Jaroslav Špulák