ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16407 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mňága a Žďorp: Hodinový hotel budeme hrát pořád

0 Redakce 13.11.2009

Hudební výprava z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp vystoupá na další metu své dvaadvacetileté hudební kariéry. Už příští týden, ve čtvrtek 19. listopadu, natočí v pražském Lucerna Music Baru své první koncertní DVD.

Mňága a Žďorp už koncertuje více než  dvacet let, poprvé se představila v červnu 1987 na Valašském špalíčku. Vzpomínáte si ještě na něco konkrétního ze své premiéry?

Pamatuju si, že jsme hráli šest písniček, víc jsme po dvou měsících existence neměli… A v kapele byli dva saxofonisti, ale na toho druhého už si fakt nepamatuju. (smích)

Ve čtvrtek 19. listopadu budete v pražském Lucerna Music Baru natáčet svoje první živé DVD – proč teď, proč tam a kdy vyjde?

Připadá nám, že je na to tak akorát čas. Jsme docela ve formě, dvouhodinový  program je v pohodě a Music Bar je naše pražská koncertní adresa, kterou máme rádi. DVD vyjde v průběhu příštího roku, chceme ho pro fanoušky pořádně připravit.   

Dojde i na novinky z chystané desky?

Uvažujeme o jediné  nové písničce, ale spíš to bereme jako záznam toho, co bylo a je, než toho, co bude. (smích)

Ve svých začátcích jste byli proslulí svými pódiovými uniformami – ať už modrobílými námořnickými oblečky nebo jako cvičenci v červených trenýrkách a bílých tričkách. Dočkají se v Music Baru nějaké inovace?

Ne, teď už  musíme být proslulí pouze svejma písničkama! (smích) Samozřejmě, že každý z nás má své „hrací“ kalhoty a „hrací“ tričko, ale nějak zásadně to neprožíváme. Vystupujeme v tom, v čem se cítíme dobře.  

Vraťme se ještě  k Music Baru jako domovské scéně Mňágy v Praze. Máte ponětí, kolikrát jste tu vystupovali a kdy poprvé? Co se vám na tomhle klubu líbí?

Třicetkrát, čtyřicetkrát…? Nevím. Poprvé jsem byl docela vykulený z toho unikátního prostoru. Přesně takové kluby, kde jsou malinké balkony, různá zákoutí, bary… a je skvěle vidět na kapelu, mám hrozně rád. Kontakt s lidmi je tam pro hudebníky téměř ideální, v publiku je osm set lidí a všem vidíš do očí… Dobrý, ne? (smích) A myslím, že i pro diváky je to fajn…

Jaký  je váš zdejší teplotní rekord (ve °C)?

Někdy je to vážně  mazec. Mokrý je úplně všechno, slipy jsou jako plavky! Já to ale miluju – pořádně se zpotit zavěšenej u mikrofonu při randálu elektrických kytar a bubnů a za vřeštění saxofonu – to je pro mě ideální … ehm… zaměstnání. (smích)

Na závěr tři koncertní  nej, zaprvé nejhranější píseň.

Asi Hodinový hotel, ten vznikl úplně na začátku, hrajeme ho pořád a budeme ho hrát furt! Je to parádní písnička a jsem rád, že jsme ji složili my a ne někdo jiný… (smích)

Největší průšvih…

To byl pro mě koncert v Electric Ballroom v Londýně. Opil jsem se úplně hodně moc, naštěstí až v závěru vystoupení při Martinově sóle v 17B, půl láhve tequily na jeden zátah… Ale i tak jsem stihl nadělat dost škody, bubnoval jsem, protože Koudyš měl průjem a kysnul na záchodě, motal jsem texty a hrál jsem jiné písničky než kapela, no hrůza!

A na závěr nejlepší zážitek.

Letošní Trutnov – snad poprvé v životě jsem si koncert pouze a jen užíval a vychutnával, neřešil jsem nic, ani odposlechy, ani abychom nepřetáhli čas, jen jsem si zpíval, tančil, pozoroval kámoše z  kapely, zpívající publikum… Hezký! (smích)

 


19.11.2009 – Praha, Lucerna Music Bar