ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Horkýže slíže: V novém klipu hrajeme uklízecí četu

0 Petr Hašek 16.7.2012

Slovenská skupina Horkýže slíže je zpátky. Vtipálci z Nitry si dali loni v létě od českých festivalů pohov.

Vrátili se na ně letos, ve chvílích, kdy by měl být co nevidět zveřejněn jejich nový videoklip Terárium. Ten už avizuje nové album, které kapela možná stihne vydat ještě letos, spíš ale příští rok. Na otázky odpovídá zpěvák a baskytarista Kuko.

O čem ten nový videoklip je?

Je takový veselý, tedy v duchu Horkýže slíže. Hrajeme v něm s kapelou uklízecí četu. Chodíme po nákupním centru a uklízíme. Je to výborné. Velice se mi to líbí. Ta písnička je už z nové desky, kterou začínáme připravovat.

Hrajete ji na svých festivalových setech?

Zatím ne, ale je to zajímavá otázka, a ne úplně od věci. Asi bychom se měli dokopat k tomu, abychom ji postupně začali hrát. Uvidíme, co udělá ten videoklip. Kdyby to byla nějaká velká šleha, tak bychom tu písničku začali hrát ještě v létě.

Jak daleko jste v přípravách na nové album?

Moc daleko ne, to je fakt. Máme zatím zhruba šest hotových písniček, takže se dá říct, že je to průser. Je před námi ale léto, a to je dlouhé a velmi inspirativní. Je to celé dost otevřené, vlastně je to v pohodě. Musíme se hlavně soustředit na hudbu a nějakou dobrou ještě vymyslet. Textů máme o dost víc, s těmi až takový problém není.

Jak to?

Žijeme, každý den prožijeme tak, že jsme na nohou a koukáme kolem sebe. Pořád se něco děje, příběhy přicházejí samy. Popsat nějaké zážitky a dát je do muziky pro nás už není takový problém.

Loni jste se na českých letních festivalech neobjevovali, letos jste se vrátili a několik jich už máte za sebou. Co nového jste přivezli?

Horkýže slíže se už v hudbě nemají kam posunout, a tak se posunujeme hlavně v image. Je to fajn, protože nás to dokopalo k tomu, abychom v tomto ohledu něco nového vymyslel.

A co to je?

Pokud jde o mě, ulítávám teď na všelijakých atrapách. Když jdu na pódium, mám například ruku v sádře, na nohou ortézy, maluju si falešná tetování, lepím si falešné bradky, které potom strhnu a hodím lidem. Moji kamarádi divadelníci mi jich vyrobili na několik koncertů dopředu. Na koncertech už se tyhle věci tak zažily, že na ně lidé čekají.

Jak na koncertech, tak ve svých videoklipech si zjevně libujete v image. Je na světě kapela, jejíž image obdivuješ?

Jsou to především velké kapely, které mají to štěstí, že jim image vymýšlí tvůrčí tým. Vymýšlet všechny tyhle věci, a koneckonců i to, co budeme hrát ve videoklipech a co si při tom na sebe vezmeme, zabírá spoustu času. Kapela by měla v první řadě vymýšlet písničky a texty. Na to, abychom zaměstnali takový tým, ale nemáme peníze. Líbí se mi třeba image skupiny Rammtein. Té to ale určitě někdo vymýšlí. Pak jí ten někdo zavolá, že bude v novém klipu hrát chlapy, kteří čistí žumpy, tak je hrát bude. Dostane to už vymyšlené, což je pohoda.

Budete i nadále dodržovat systém, že jeden rok budete hrát v létě na festivalech v Čechách a další rok na Slovensku?

Asi ne, nebude to pravidlem. Budeme v příštích letech koncerty v obou zemích mixovat. Bude to tak asi lepší, jen bude třeba naplánovat to tak, abychom při přesunech mezi jednotlivými vystoupeními nejezdili z východu Slovenska na západ Česka.