ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8117 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cocotte Minute: Z youtube nám stáhli videoklip

0 Petr Hašek 27.9.2012

Pražská rocková kapela Cocotte Minute má za sebou jarní turné a před sebou spoustu práce. Momentálně vydala singl Holka mojí holky a natočila k němu videoklip.

Server youtube.com ho však nečekaně ihned stáhl ze své nabídky, a tak je vizuálně zajímavě (a současně přece jenom trochu kontroverzně) pojatá skladba k vidění a slyšení především na internetových stránkách kapely. Situaci popisuje kytarista Czendál.

Minulý týden jste vydali singl Holka mojí holky. Pořídili jste k němu i zajímavý videoklip. V čem je jeho mimořádnost?

Natočili jsme ho na mobilní telefon na jeden záběr. Je to vlastně taková paralela k našemu prvnímu videoklipu Měl bych tě sejmout, který jsme natočili také na jeden záběr, záběr kamery. Nový klip je ale trošičku kontroverzní. Alespoň to tak vypadá.

Jak to?

Jakmile jsme ho dali na youtube, tak nám ho stáhli. Je teď k vidění na našich stránkách a třeba na bandzonu. Na youtube je odkaz, ale klip samotný tam není. Je o dvou holkách, které se mají rády. Jsou v něm sice i trochu ostřejší záběry, nemyslím si ale, že by byl nějak závadný. Uvidíme, jak se k němu postaví televize.

Víte, proč kanál youtube.com videoklip stáhl?

Oficiálně nám to nezdůvodnili. Zřejmě kvůli nevhodnému obsahu. Přitom na youtube člověk najde řadu klipů, které jsou mnohem dál než ten náš.

Kdy a kde jste klip natáčeli?

Točil se před nějakými čtrnácti dny na jeden zátah v jednom pražském bytě. Tu sekvenci jsme předtím poctivě trénovali. V klipu hraje vlastně celá kapela a Zeller to natáčí.

Jste stále tříčlenná kapela?

V podstatě ano, základ pořád tvoří Zeller, Přemek a já. Máme ale hostující rytmiku a ještě jsme přijali dalšího bubeníka, čili jsou teď v kapele dva. Zvukově je to mnohem zajímavější, posunulo nás to. My tři jsme v Cocotte Minute od začátku, naši současní spoluhráči nám nicméně perfektně sedli. Klape to mezi námi úplně výtečně.

Váš zpěvák Zeller nedávno řekl, že ho už tolik nezajímá vydávání celých alb, jako spíš jednotlivých písniček. Platí to pořád?

Momentálně jsme ve fázi, kdy jsme vydali singl Holka mojí holky a druhý připravujeme. Dodělat bychom ho měli do konce roku. Pokud jde o nové album, je to v současné době těžké. Vydávat singly je pro kapelu našeho typu mnohem jednodušší. Můžeme lépe pracovat se zvukem, můžeme častěji měnit a posunovat image a také se do tvorby budou rychleji promítat nové vlivy. Zatím pracujeme v duchu našeho posledního alba Sado Disco. Děláme dál se samply, písničky zůstaly tvrdé, přesto melodické. Tvoříme dál, chceme lidem nabízet nové a nové věci.

19. října se zúčastníte projektu Akropolis Multimediale v pražském Paláci Akropolis. Co na něm předvedete?

Půjde především o projekce. Vyzkoušeli jsme je už na našem jarním turné, ale teď je posuneme zase o kus dál. V Akropoli použijeme segmentovou projekci, která se v hudbě jako nový prvek docela osvědčila. Využijeme k ní více projektorů, bude to interaktivnější. Chtěli bychom i něčím překvapit.

V čem přesně spočívá segmentová projekce?

Je to zajímavá technologie, při které se promítá na jednu plachtu za kapelou a je to rozdělené do několika blogů, tedy segmentů, se kterými lze pohybovat. Většinou se pohyb nastaví před vystoupením. Lze to ale měnit i během koncertu.