ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27813 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charlie Straight: Jen když budeme dobrá kapela, budou nás poslouchat

0 Redakce 12.3.2012

Druhý albový krok činí v těchto dnech třinecká skupina Charlie Straight na své cestě hudebním světem. Novinka se jmenuje Someone With a Slow Heartbeat a její slavnostní křest proběhne v úterý 13. března v brněnské hale Fléda. O den později následuje akustické představení alba v pražském Bontonlandu. Na otázky odpověděli zpěvák Albert Černý a baskytarista Johnny Cienciala. 

Co by v kariéře Charlie Straight měla nová deska udělat?
 
Černý: Tak to je hustá otázka…
Johnny: Měla by to být nahrávka, za kterou si budeme stát, s níž se budeme moci prezentovat v zahraničí a nestydět se za to. Tohle kritérium pro mě splňuje.
 
Od první chvíle jste se zařadili mezi nejambicióznější kapely u nás. Vaším cílem bylo dokonce dostat se k pravidelnému koncertování v zahraničí a vydávat u silného zahraničního labelu. Jak moc se vám daří cíle z roku 2006, kdy jste vznikli, naplňovat?
 
Johnny: Co se týče úspěchu a ohlasu v České republice, nemůžeme si na nic stěžovat. Pokud jde o zahraničí, naše představy zatím tak docela naplněné nebyly. Proto se budeme snažit dál. Pravidelně, jednou měsíčně, zatím hráváme jen v Německu. Snažíme se vystupovat na stejných místech, abychom tam na sebe upozornili a lidi se na nás vraceli. S kamarádem Dimou, který dělá v Evropě tourmanagera různým kapelám, se snažíme realizovat nějaké turné s některou z nich.
Černý: Našemu německému manažerovi se podařilo na 3. duben dohodnout koncert v klubu Atomic Café v Mnichově. Je to super místo, hráli tam Arctic Monkeys, Black Rebel Motorcycle Club a další. Budeme první česká kapela, která tam vystoupí. Vejde se tam tak čtyři sta lidí. Když ale přijdou dvě stovky, budeme rádi.
 
Budete teď více útočit na zahraničí?
 
Černý: Určitě bude následovat větší atak na zahraničí. Neznamená to ale, že českou scénu opustíme, to v žádném případě.
Johnny: Máme tu fanoušky, kteří nám jsou věrní, a víme, že jenom kvůli nim jsme tam, kde jsme. Snaha vyjíždět do zahraničí bude nicméně čím dál tím větší.
 
Máte plán?
 
Černý: Křest nového alba proběhne v úterý v brněnském klubu Fléda. Ve středu budeme od pěti v pražském Bontonlandu a pak následují další koncerty v rámci turné k desce, výjezd do Mnichova, jeden festival v Německu a v létě hraní na spoustě českých festivalů včetně Rock for People nebo Sázavafestu. Na podzim se budeme snažit vyjet s nějakou zahraniční kapelou po Evropě a také chystáme větší koncert v Berlíně, kde máme několik kamarádů, kteří nám s ním pomohou. Dál je to ve hvězdách a taky o štěstí. Budeme se snažit.
 
V poslední době jste se dost pohybovali kolem tanečníka a choreografa Yemiho A.D. Natočili jste s ním v Americe videoklip k písničce School Beauty Queen. Jaký je jeho další přínos kapele?
 
Černý: Yemi je schopen nás motivovat. Nedávno se vrátil z Austrálie z turné s Kanyem Westem a říkal nám: „Byl jsem s Kanyem Westem, dělají to tak a tak, vypadá to tam tak a tak a potkal jsem tam lidi, na které mám kontakty. Vidíte, i když jste Češi, můžete něčeho dosáhnout.“ To nás tlačí k tomu, abychom se snažili ještě víc.
 
Všeobecně se u nás soudí, že na českou kapelu, která zpívá anglicky, v zahraničí nikdo moc nečeká. Co si o tom myslíte?
 
Johnny: Je pravda, že tam nikdo nečeká na konkrétní českou kapelu, stejně tak jako nikdo nečeká na kapelu z Maďarska nebo Bulharska. Podle mě ale čekají na dobrou kapelu, a tou chceme být. Jen když budeme dobrá kapela, budou nás poslouchat.
 
Alberte, jak se ti líbí pozice frontmana kapely?
 
Černý: V první řadě se snažím být poctivý a upřímný sám k sobě. To je pro mě nejdůležitější. Kdybych totiž o pozici frontmana moc přemýšlel, lidé to poznají… Kontakt s fanoušky mě strašně baví. Někteří si myslí, že jsme bytosti z kosmu, ke kterým se nemohou přiblížit. Hrozně si pak užívám toho, když s nimi mluvím a oni zjišťují, že jsme vlastně normální.
 
JAROSLAV ŠPULÁK