ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5773 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpívané vánoční Obrázky z Kysuc

0 Redakce PLAY.CZ 14.12.2010

Poslední letošní díl pravidelného folklorního cyklu Zpěvem k srdci proběhne ve středu 15. prosince. V hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava se v přímém přenosu od 18.00 hodin představí Dětský a mládežnický soubor Kelčovan. Přijede ze slovenské Čadce.

Podtitul prosincového dílu cyklu Zpěvem k srdci nese název „Obrázky z Kysuc“. Ty přijede představit Dětský a mládežnický soubor Kelčovan z Čadce. V hudebním studiu 1 ČRo Ostrava se v předvánoční atmosféře představí více jak čtyřicet hudebníků, tanečníků a zpěváků. Zakladatelé souboru a zároveň jeho umělečtí vedoucí jsou manželé Amália a Pavol Kužmovi. Ti už přes 35 let vštěpují dětem ze souboru lásku k lidovému folklóru. Během přestávek mezi písněmi oba manželé vyzpovídá autor cyklu a moderátor přímého přenosu Jan Rokyta. Přímý přenos začíná v 18.00 hodin.

Cyklus Zpěvem k srdci pravidelně v tříměsíčních intervalech hostí v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava známé soubory cimbálových muzik z České i Slovenské republiky. Koncerty, které jsou první hodinu vysílány v přímém přenosu, jsou zároveň přístupné veřejnosti. Vstupenku lze zakoupit na recepci ČRo Ostrava v hodnotě 80,- Kč. Tento prosincový koncert je ale již beznadějně vyprodán.
Přímý přenos však mohou příznivci folkloru naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online