ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23221 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvem k srdci se zlínskou muzikou Kašava

0 Redakce PLAY.CZ 18.3.2014

V prvním letošním cyklu Zpěvem k srdci se ve středu 19. března v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava představí cimbálová muzika Kašava ze Zlína. Uvede folklór západního a jižního Valašska. Hodinový přímý přenos za účasti publika začne v 18.00 hodin.

Pravidelný čtvrtletní cyklus folklórních večerů v přímém přenosu, ve kterých se představují soubory a cimbálové muziky z různých regionů, pokračuje i v letošním roce. Ve středu 19. března zavítá do hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava cimbálová muzika Kašava ze Zlína v čele s primášem Petrem Králem. Hodinový přímý přenos za účasti publika začne v 18.00 hodin. Akce bude po přenosu pro návštěvníky ve Studiu 1 dále pokračovat. Moderátorem přímého přenosu a průvodcem celého večera je redaktor ČRo Ostrava a autor cyklu Zpěvem k srdci Jan Rokyta.

Valašský soubor Kašava vznikl v roce 1971 a působí na Zlínsku více jak 40 let. Věnuje se zpracování folklorního a zvykoslovného materiálu ze západního a jižního Valašska a částečně také z přilehlých oblastí luhačovického Zálesí a východní Hané. Repertoár souboru tvoří vedle jednotlivých tanců scénická hudebně-tanečně-dramatická pásma vycházející jednak z lidových obřadů a zvyků, jednak z folklorního materiálu, který vypovídá o závažných momentech v životě minulých generací. Specifickým rysem práce Kašavy je obnovování zaniklých zvykoslovných vánočních a masopustních her. Důležitou součástí aktivit členů souboru je také práce s dětmi.

Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Přímý přenos středečního Zpěvem k srdci naladí posluchači Českého rozhlasu Ostrava na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online