ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6548 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žhavá Egyptská noc

0 Redakce 1.8.2007

Prahu již podruhé roztančily světové hvězdy orientálního tance – americká tanečnice, lektorka a choreografka Jillina a egyptský lektor a choreograf národní folklórní skupiny Osama Emam. Oba přijeli do Prahy v rámci druhého ročníku mezinárodního tanečního festivalu „Let´s Dance 2007,“ který je právě v plném proudu (26.7. – 29.7.) Třešničkou na tanečním dortu byla sobotní velkolepá exhibice festivalových hvězd “Hot Egyptian Night”

Již sobotní odpoledne s názvem Dance show dokázalo roztleskat téměř plné divadlo Blaník. Na podiu se ve čtyřhodinovém pásmu vystřídaly nejrůznější taneční žánry. Součástí festivalového odpoledne byl i taneční Bazar s mnoha prodejními stánky.
Nezapomenutelné zážitky však nabídla sobotní noc, která byla opravdu žhavá. Program sestavený pod vedením káhirské choreografky Lubny Emam sledovalo přes 500 diváků a řada významných hostů. Na podiu se vystřídaly hvězdy festivalu Jillina a Osama Emam a další exkluzivní taneční hosté – Leila ze Srbska, Rena Milgrom z ČR, Hearn Gadbois y USA, Karolina Idrisová z ČR, Katka Krejčová z ČR, Shereen z UK, MONA z ČR a mnozí další.

Jedno vystoupení střídalo druhé. Každé bylo jiné – šťavnaté, bohaté, krásné. Naprosto neuvěřitelné publikum aplaudovalo hlasitým potleskem a většinu vystupujících si znovu vyžádalo na podium. Jillina předvedla mimo jiné své dechberoucí tzv. bubínkové sólo, při kterém tančila na bubnu. Osama svým úsměvem a jedinečnými provedením egyptských folklórních tanců přiměl diváky k potleskům, které nebraly konce. Diváci viděli také tanec se zapálenými svícny, núbijský duet, perský tanec, indický tanec a mnohé další.

13 nedělních seminářů je poslední možnost, jak se zúčastnit letošního 2.ročníku festivalu a zatančit si pod vedením českých i zahraničních lektorů. Hosté a taneční hvězdy se s festivalem rozloučí na nedělní Závěrečné festivalové párty v pražském Centru Tance na Palmovce.

http://www.letsdance.cz