ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7652 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zdeněk Vřešťál oslaví své 60té narozeniny koncertem ve Studiu 1 ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 11.3.2016

V cyklu pravidelných koncertů v přímém přenosu ze Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava se v úterý 15. března představí skupina Neřež s frontmanem Zdeňkem Vřešťálem. Na pódium si k sobě pozve slovenskou zpěvačku Katarínu Koščovou a klávesistu Romana Dragouna. Koncert za účasti publika začne v 18:00 hodin.

Člen skupiny Neřež a zakládající člen legendárních Nerez Zdeněk Vřešťál oslaví v březnu své 60té narozeniny. K tomuto životnímu jubileu připravila skupina nové CD s názvem „Jen blázni překročí svůj stín“ a zároveň turné, během kterého zahraje v Čechách, na Moravě a na Slovensku. V úterý 15. března zavítá Neřež do ostravského Abbey Road, tedy do hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava. Zde vystoupí za účasti veřejnosti od 18:00 hodin. Hosty koncertu budou vynikající slovenská zpěvačka Katarína Koščová a skladatel, hráč na klávesové nástroje a zpěvák Roman Dragoun.

„S Katkou vystupujeme společně už několik let. Vydali jsme CD Vlakem na Kolín a naše spolupráce nás pořád baví. Proto jsme také na naše nové album zařadili písničku z repertoáru polské zpěvačky Maryly Rodowicz, ke které napsala český text Zuzana Navarová. Je to naprostý unikát, protože jsme ji hráli už před mnoha lety se Zuzanou, ale nikdy jsme ji nenatočili. Teprve dnes se písnička Rozpravy objevuje na novém albu Neřež, kde ji spolu s Vítkem Sázavským zpívá právě Katka Koščová“, vysvětluje spolupráci se slovenskou zpěvačkou Zdeněk Vřešťál.

Kromě Kataríny Koščové vystoupí i Roman Dragoun. Šedesátka se ve Studiu 1 bude slavit vlastně dvakrát. „Roman je skvělý zpěvák a muzikant. Stejně jako já i on slaví šedesátku letos v březnu. Dohodli jsme se, že připravíme několik společných koncertů, protože jsme naladěni na podobné hudební vlně. Moc se na naše společné koncerty těším, nerad bych oslavoval někde sám,“ dokončuje Zdeněk Vřešťál.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. Koncert vysílaný první hodinu v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude zároveň ze Studia 1 živě přenášen na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu.

Poslouchejte ČRo Ostrava online