ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21863 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Záznam vzpomínkového koncertu Pocta Karlu Krylovi

0 Redakce PLAY.CZ 16.3.2014

Ve středu 19. března od 20.00 hodin odvysílají všechny regionální stanice Českého rozhlasu v rámci pořadu Koncert Studia Noc záznam vzpomínkového koncertu s názvem Pocta Karlu Krylovi. Ten byl natočen za účasti Jana Kryla, Vladimíra Merty a dalších umělců v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava 4. března.

Český rozhlas Ostrava se v březnu připojil ke vzpomínkovým akcím na písničkáře Karla Kryla. Právě v tomto období si celá Česká republika připomíná 70 let od jeho narození a 20 let od úmrtí.

Ostravská stanice Českého rozhlasu, ve které kultovní písničkář natočil své debutové songy na legendární desku Bratříčku, zavírej vrátka, mu vzdala hold v podobě koncertu s názvem Pocta Karlu Krylovi. 4. března ve zcela zaplněném hudebním Studiu 1 vystoupili jeho bratr Jan a členové sdružení Šafrán – Vladimír Merta, Petr Lutka a Dagmar Andrtová-Voňková.

„Já vždycky vzpomínám na Karla jako člověka s přivřenýma očima, s takovým tím Werichovským vědoucím úsměvem a jakoby z toho přetlaku upouštěl tu písničku, tu básničku. Málokdo ví, že třeba byl vynikající recitátor,“ vyprávěl písničkář Vladimír Merta, který se o své osobní postřehy podělil s vyprodaným sálem. Vzpomínky střídaly písničky, stejně jako se čtveřice hostů během večera střídala na pódiu. Zazněly hlavně autorské skladby, ale když se mezi nimi objevila i nějaká ta krylovka, sálem to zašumělo a po chvíli si broukali skoro všichni.

Ve středu 19. března od 20.00 hodin, pár týdnů před tím, co by fenomenální básník s kytarou oslavil 70. narozeniny, odvysílají všechna regionální studia Českého rozhlasu hodinový záznam ostravského vzpomínkového koncertu v pořadu Koncert Studia Noc.

V Moravskoslezském kraji posluchači naladí záznam koncertu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

Vladimír Merta_Studio 1 ČRo Ostrava 4.3.2014  Petr Lutka_Studio 1 ČRo Ostrava 4.3.2014  Dagmar Andrtová-Voňková_Studio 1 ČRo Ostrava 4.3.2014 Studio 1 ČRo Ostrava 4.3.2014_koncert Pocta Karlu Krylovi Jan Kryl_Studio 1 ČRo Ostrava 4.3.2014