ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8957 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wim Wenders na Radiu Wave

0 Redakce PLAY.CZ 30.3.2009

Legendární německý režisér Wim Wenders (Nebe nad Berlínem, 1987 a další) v rozhovoru pro Radio Wave odhalí, jak vznikal jeho poslední film Přestřelka v Palermu a jaký vliv měla hudba na jeho celoživotní tvorbu. Rozhovor uslyšíte v premiéře ve čtvrtek 2. 4. mezi 15. a 16. hodinou na www.wave.cz.

Ernst Wilhelm Wenders často zdůrazňuje, že patří k filmařské generaci, která vyrůstala bez domácích vzorů, a proto je tak často hledal v zahraničí, obzvláště za oceánem. Tento pocit vykořeněnosti a nedostatek vzorů, jakož i smutná německá historie se v jeho tvorbě skrytě objevují již od počátku. Stále dokola vyzdvihuje obdobná témata: vliv „amerikanizace“ na poválečný německý život, potíže v komunikaci, existenciální zkoumání „stavu věcí“ a pocitů, jako jsou úzkost, nejistota, osamění.

Wim Wenders 2. 4. mezi 15. a 16. hodinou na Radiu Wave!

Jedna z největších postav světové režie Wim Wenders se narodil krátce po skončení 2. světové války 14. srpna 1945 v Düsseldorfu v Německu. Neúspěšně studoval medicínu a filozofii na univerzitě ve Freiburgu, poté se vydal studovat malířství do Paříže. Tady se poprvé blíže a významněji setkal s americkou kulturou, která ho nepřestala fascinovat během celého jeho profesního a uměleckého života. Zakládající člen společnosti Filmverlag der Autoren (spolu s Rainerem Wernerem Fassbinderem a Wernerem Herzogem) formuloval potřeby a cíle nového německého filmu.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.
Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/radio_wave.
Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online