ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Wave Live Sessions – Houpací koně & Nauzea Orchestra

0 Redakce PLAY.CZ 11.11.2011

V listopadu se na vás chystá dvojitá porce kvalitní muziky ze severu, konkrétně z Ústí nad Labem. Poprockoví Houpací koně a Nauzea Orchestra spojující špinavý rock s elektronikou. Přijďte si užít dvojkoncert 24. listopadu od 19:00 do karlínského Studia A nebo sledujte videopřenos na wave.cz/koncert.

Večer odstartují živelní Nauzea Orchestra v sestavě Ulrich ohne Eigenschaften – guitar, vocal, programming, Mücke – vocal, keyboards, Dieter mit Bockwurst – bassguitar a Jens durch Durch – keyboards, programming. Udeří na vás hlavně svou němčinou v textech a avantgardním klubovým rokenrolem dneška. Část repertoáru je postavena na hudbě napsané k divadelním hrám – díky angažovanosti dvou členů v ústeckém Činoherním studiu. Poslední deskou The Dark Side Of The Raven na vás dýchne opravdovost se všemi svými plusy i mínusy. Svůj sudetský post rock brousí s velkou vervou, kterou umí stoprocentně prodat v živé podobě.

„Na severu Čech bylo pro vznik alternativních skupin vždycky specifické a plodné podhoubí. O Houpacích koních, klasicích ústecké scény, se pak vedou letité debaty, proč nejsou minimálně stejně úspěšní jako například Priessnitz. Talent Houpací koně totiž k širší popularitě přímo předurčuje. Nejspíš ale zůstávají podle vlastních slov „lokální kapelou“ právě proto, že jsou věrni svému rodnému Ústí. Nauzea Orchestra je oproti nim mnohem mladší projekt, ale o to ambicióznější. Syrovost a nekompromisnost Nauzey odráží jak prostředí, ze kterého kapela vzešla, tak vlivy berlínské alternativy a postpunku, které v severních Čechách vždy mocně rezonovaly,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

Houpací koně označit titulem legenda? A proč ne. Letos slaví 20. výročí svého založení. Ve složení Jiří Imlauf – kytara, zpěv, Jan Strnad – bicí, zpěv, Míla Kolenatý – kytara, klávesy, zpěv, Martin Palaščák – baskytara, zpěv a Petr Kuneš během loňského léta nahráli v ústeckém Experimentálním prostoru Mumie desku Hotel Palace, kterou dali volně ke stažení na svém webu houpacikone.cz. Díky okouzlení temnými kytarami Afghan Whigs a písničkovým šarmem dEUS se rozhodně máte na co těšit. V jejich písních najdete poetiku průmyslového města v pohraničí.


Radio Wave Live Sessions, Studio A, Hybešova 10, čtvrtek 24. listopadu od 19 hodin.
Videopozvánka: http://www.youtube.com/watch?v=_R085HNuyro

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA.

Adresa: Český rozhlas, Studio A, Hybešova 10, Praha 8
Přímý videopřenos: wave.cz/koncert
Více informací: wave.cz/rwls

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online