ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9631 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzpomínání na Pavla Bobka s Českým rozhlasem České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 21.11.2013

Ve středu 20. listopadu 2013 nás zastihla smutná správa o úmrtí populárního českého zpěváka Pavla Bobka. Zemřel ve věku 76 let po dlouhém boji s vážnou nemocí. Český rozhlas České Budějovice připomene nestora české country hlavně skrz jeho nestárnoucí písničky, které získaly oblibu mnoha fanoušků. K jeho nejslavnějším hitům patří například písně Lásko, mně ubývá sil, Pojď stoupat jak dým anebo Oh Ruby, nechtěj mi lásku brát.

„Ani když jsem začínal, nemyslel jsem si, že lidi rádi poslouchají mne, ale že mají rádi hlavně ty písničky, které zpívám,“ takhle skromně o sobě mluvil countryový gentleman Pavel Bobek.

Písničkami z alba Kruhy na Pavla Bobka zavzpomíná v sobotu 23.11. ve 13:30 redaktor Martin Schuster ve svém pořadu Kulatá muzika. Album, které uzavřelo jeho bohatou diskografii, vydal v roce 2012. Tvoří ho 13 písniček, převážně coververzí písní E. Claptona, G. Cladwella, M. Holllidaye, Ch. Cornella a dalších. Otextovali je ostřílení V. Poštulka, R. Křesťan, M. Černý i sám Pavel Bobek. Mimochodem titulní skladba desky je posledním textem, který zpěvák v životě napsal.

Mozaiku našich rozhlasových vzpomínek na velkého písničkového vypravěče a kdysi i českého rokenrolového průkopníka Pavla Bobka rozšíří i půlhodinka Světla ramp, v níž vedle hezkých písniček bude mít svého místo i vyprávění tohoto velmi populárního českého zpěváka. Světla ramp zrekapitulují jeho úspěšnou kariéru a připomenou jeho hudební vzory. K jejich poslechu zve hudební dramaturg Jiří Kasal v neděli 24.11. v půl páté odpoledne.

Osobní vzpomínky na Pavla Bobka připojí i zpěvačka Pavlína Jíšová ve svém pořadu Folková jíška. Poslechnout si jej můžete v úterý 26. listopadu krátce po 8. hodině.

Vysílání Českého rozhlasu naladíte na jihočeské frekvenci 106,4 MHz a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Záznamy pořadů naleznete také v internetovém archivu na adrese budejovice.rozhlas.cz.

Pavel Bobek (foto Stanislav Soukup)

Poslouchejte ČRo České Budějovice online