ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21612 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava Vladimíra Noska v rozhlase

0 Redakce PLAY.CZ 6.12.2012

Adventní a vánoční čas roku 2012 zpříjemňuje ve Výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice výstava koláží a olejomaleb výtvarníka Vladimíra Noska.Navštívit ji můžete v ulici U Tří lvů 1 v pracovních dnech až do 2. ledna 2013 v době mezi 9. a 18. hodinou.

Výstava Vladimíra Noska, který žije a pracuje v Jindřichově Hradci, obsahuje výběr z děl vytvořených v letech 2010 až 2012. Základem výstavy, jak již hovoří i název Panoptikum, je soubor koláží, jejichž základním prvkem je prolínání siluet převážně ženských těl do neurčitých seskupení připomínající skulptury.
Dalším souborem koláží, které se na výstavě objevují, jsou díla nesoucí název „Nebe, peklo, ráj“ a jejím společným prvkem je symbolické zobrazení pocitů a nálad, které často na každého z nás doléhají a vedou k zamyšlení o smyslu našeho života.

Posledním uceleným souborem je pak výběr několika portrétů osobností, které výrazným způsobem ovlivnili či zaujali autora výstavy. Jedná se o olejomalby, barevně střídmé s realistickým zpracováním se smyslem pro detail. Výstava je pak doplněna několika díly převážně abstraktních výjevů, doplňující šíři autorova výtvarného rozpětí.

Výstava Vladimíra Noska ve Výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice je pro autora poslední v tomto kalendářním roce a volně navazuje na výstavu, která se uskutečnila na témže místě v prosinci roku 2010.
Vladimír Nosek je členem Volného sdružení umělců jižních Čech. Má za sebou sedmdesát výstav doma i v zahraničí a jeho tvorba je zastoupena v galeriích i soukromých sbírkách, například v USA nebo Rakousku. V roce 2008 a 2011 získal jednu z hlavních cen na mezinárodním festivalu umění CZECH ART FESTIVAL v Českých Budějovicích.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online