ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6615 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava Mezi světy malířky Hany Brychtové

0 Redakce PLAY.CZ 3.1.2013

Výstavní prostor Českého rozhlasu České Budějovice nabídne v prvním měsíci roku 2013 výstavu olejomaleb malířky Hany Brychtové nazvanou Mezi světy.Je to malá ukázka z její dílny, jen jeden úhel pohledu na její tvorbu, do trošku naivního světa. Malířka miluje tajemno, nechala se unášet nekonečným vesmírem a fantazií. Inspiraci čerpá z vůle, přírody, vesmíru, okolního světa i pocitů.

„Olejomalba mě zaujala. Jak jsem spatřila první malbu, cítila jsem tu věčnost a nesmrtelnost, která z obrazu sálá. Vždy jsem si přála malovat olejem,“ prozrazuje Hana Brychtová.

První krůčky k malbě udělala Hana Brychtová už v dětství, náznak talentu a kreativity se pak projevil v různých výtvarných kroužcích. Její tvorbu naplno rozvinul praktický dárek k narozeninám: „První olejové barvy jsme dostala k 19. narozeninám. Jsem samouk, rady čerpám z knih. Začátky s něčím novým jsou vždy těžké, ale nevzdala jsem to.“

„Inklinuji k abstrakci, nebojím se experimentovat. Snažím se stále zdokonalovat, i když času při běžném povolaní je málo. Malovat olejem je dlouhý proces, několik obrazů mám vždy rozděláno a dlouze o nich přemýšlím. Střídám různé podklady, hraji si s barvami, oživuji bílou plochu a dávám jí světlo, stín a život,“ dodává Hana Brychtová.

Výstavu olejomaleb Hany Brychtové můžete navštívit do konce ledna v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou ve Výstavním prostoru denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1. Zahájena bude slavnostní vernisáží v pátek 4. ledna v 17.00 hodin.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.