ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28354 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice v roce 2013

0 Redakce PLAY.CZ 8.2.2013

Český rozhlas České Budějovice pozměnil pro rok 2013 své vysílací schéma. I v tomto roce ale budeme rádiem, jehož poslech přinese posluchačům v jižních Čechách informace o všem důležitém, co se děje v kraji, republice i ve světě, budeme rádiem, které Jihočechům poradí, nabídne inspiraci, poučení, zábavu i aktivní odpočinek.

Nově jsme na jihočeské frekvenci 106,4 FM zařadili pořady Kulatá muzika, Tam-Tam, Český jih a Šumava v písni a Cyklus D, některé pořady uslyšíte v novém vysílacím čase a některé pořady od Nového roku už nevysíláme.

„Máte-li rádi novoroční předsevzetí, tak jedno rozhlasové mohu pro rok 2013 nabídnout. I v příštích dvanácti měsících chceme být pro posluchače tím nejlepším rozhlasem mezi rádii a platit to může i naopak. Děkujeme za přízeň, dobrý poslech frekvencí Českého rozhlasu České Budějovice,“ přeje vedoucí programu Českého rozhlasu České Budějovice Libor Soukup.

 

Nové pořady

Pořad Kulatá muzika aneb Desky, které stojí za to poslouchat, můžete ladit pravidelně ve čtvrtek v 8:30. Jde o půlhodinové zastavení nad zajímavými alby z hudební historie i žhavé současnosti. Unikátní muzikantská spojení, významné milníky v kariérách skupin a interpretů, perličky vzešlé z kontextu doby, průkopnické počiny v rámci žánrů a nové písničky od populárních či ještě neobjevených hudebníků. České i zahraniční desky, které stojí za to poslouchat, představuje Martin Schuster.

Afričtí domorodci používali tam-tam k dorozumívání na dálku, Český rozhlas České Budějovice svolává prostřednictvím Tam-tamu své posluchače k setkání se zajímavými lidmi. Tam-tam, dopolední chvilku klidné konverzace s lidmi, kteří mají co říct, vysíláme každý čtvrtek v 9:30.

Na nedělní 13. hodinu jsme nově připravili pravidelnou řadu dokumentů a rozhovorů nazvaný zjednodušeně Cyklus D. Uslyšíte v něm pořady věnované 90. výročí rozhlasu, rozhovory se zajímavými osobnostmi z cyklu Jižní Čechy a já, představíme současný dokument na aktuální témata, připomeneme si úspěšné pořady z rozhlasového archivu anebo oblíbené koncerty ze Studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice.

V neděli ve 13:30 Vás zveme k poslechu cyklu Český jih a Šumava v písni, který představuje jednu z nejcennějších sbírek jihočeského hudebního folkloru. Autor a průvodce Přemysl Rut ve spolupráci s Jaroslavem Krčkem a Josefem Krčkem nabízejí výběr z monumentálního díla sběratele Karla Weise v podobě existujících i nově natočených, známých i pozapomenutých jihočeských lidových písniček, doplněných průvodním slovem.

 

Změny ve vysílání

Některé oblíbené pořady Českého rozhlasu České Budějovice posluchači uslyší v nových časech. Pořad V náladě swingu, půlhodinku více i méně známých nahrávek ze zlatého fondu českého i zahraničního swingu a jazzu, jsme přesunuli na neděli ve 14:30 a náboženský týdeník Hosana na nedělní 15. hodinu.

Změnou prošel také magazín jihočeských zajímavostí a historických drobností Vltavín, který přinášíme nově v kratším 25minutovém formátu. S koncem roku 2012 se uzavřela historie pořadu Kulturní revue. Výběr nejzajímavějších kulturních aktivit regionu, rozhovory s tvůrci a interprety a nabídku připravovaných regionálních akcí, které určitě stojí za pozornost, naleznete pravidelně v ranním a odpoledním proudovém vysílání.

 

Personální novinky

Změny nastaly i v našem moderátorském týmu. Po několika letech výborné spolupráce z Českého rozhlasu České Budějovice odešel moderátor Jan Krasl. Nejoblíbenější pořad jihočeského éteru Písničky pro radost (pondělí–pátek 10:00–13:00, sobota–neděle 10:00–12:30) a Melodie podvečera (pondělí–neděle 17:00 –19:00) Vám budou pravidelně přinášet Martin Hlaváček, Kateřina Hálová a Ivana Šimánková.

Staronovým hlasem v našem vysílání je Ivan Studený, který doplnil trojici moderátorů proudových pořadů Dobrý den z Českých Budějovic (pondělí–neděle 05:00–08:00) a Fontána (pondělí–sobota 15:00–17:00) Evu Kadlčákovou, Kateřinu Hálovou a Radima Bártů.

Český rozhlas České Budějovice je regionálním studiem Českého rozhlasu.  Naší prioritou je objektivita, sepětí s jihočeským regionem, informační a poradenský servis, nabídka kultivované zábavy a poučení. Hrajeme převážně českou hudbu s důrazem na střední proud, lidovou hudbu, folk a country. Českobudějovické vysílání je možné naladit každý den od 5.00 do 19.30 na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, na frekvenci 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online