ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16848 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vyhlášení soutěže Cena Waltera Sernera

0 Redakce PLAY.CZ 2.1.2012

Vyhlášení 8. ročníku literární soutěže Cena Waltera Sernera

Praha, 2. 1. 2012 – Nadační fond Festival spisovatelů Praha vyhlašuje 8. ročník literární soutěže o nejlepší dosud nepublikovanou povídku. Studenti středních škol, kterým je soutěž určena, mohou své příspěvky posílat až do konce února 2012. Ceny pro vítěze jsou mimořádně atraktivní.

Povídky na téma MYŠLENKA SE TVOŘÍ V ÚSTECH (Tristan Tzara) mohou studenti středních škol z České republiky posílat elektronicky do 29. února na adresu [email protected]. Maximální rozsah soutěžního příspěvku je pět normostran (1800 znaků na jednu normostranu). Hodnocení soutěžních příspěvků je anonymní. Vítěze soutěže zvolí odborná porota složená ze spisovatelů, literárních publicistů a teoretiků (Petr Borkovec, Radka Denemarková, Olga Stehlíková).

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 16. dubna 2012 na 22. ročníku Festivalu spisovatelů Praha. Při té příležitosti mají soutěžící i jejich doprovod možnost se zúčastnit programu FSP. Mezinárodní setkání světových i tuzemských literátů na téma „Existuje pouze budoucnost“ se koná v termínu 14. – 18. 4.2012 na Nové scéně Národního divadla.
Všichni soutěžící pozvaní na slavnostní ceremoniál získají věcné ceny a zhodnocení svého soutěžního příspěvku od nezávislé komise. Mezi cenami najdeme: kurzy tvůrčího psaní, tablety, knihy renomovaných nakladatelství, elektronické knihy, volné vstupy na 22. Festival spisovatelů Praha. Škola vítěze získá neuvěřitelných 200 knih pro svou knihovnu.

Festival spisovatelů Praha rovněž připravuje paralelní Čtenářskou soutěž, do které se veřejnost může na facebookových stránkách Ceny Waltera Sernera zapojit mezi 21. 3. a 14. 4. 2012. Za některého z 10 finalistů hlavní soutěže mohou bojovat všichni, kteří se jí neúčastní. Svou podporu soutěžním příspěvkům svých kamarádů nebo spolužáků mohou vyjádřit kliknutím na „To se mi líbí“

Hlavním partnerem soutěže je v roce 2012 Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého. Knihy poskytla nakladatelství: Academia, BB art, Dauphin, Fra, Host, Kniha Zlín, Mladá fronta, Odeon, Prostor a Torst. Projekt také podpořila společnost Wooky, a.s., prodejce elektronického obsahu.

Veškeré informace o Ceně Waltera Sernera jsou k dispozici na stránkách mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha – kde jsou k nalezení i aktuální informace ze světa literatury, a na facebookové stránce Cena Waltera Sernera.