ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4783 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vydejte se po Šumných stopách s Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem

0 Redakce PLAY.CZ 11.4.2016

V pátek 15. dubna zavítá na besedu do Českého rozhlasu České Budějovice autorská dvojice David Vávra a Radovan Lipus. Společně s nimi se prostřednictvím televizního pořadu Šumné stopy porozhlédneme po odkazu českých architektů ve světě. Beseda s promítáním začíná v 17 hodin ve studiovém sále.

Šumné stopy volně navazují na cyklus České televize Šumná města. Po dílech mapujících moderní architekturu měst a městeček Čech, Moravy a Slezska se pozornost autorské dvojice Lipus – Vávra obrátila k neprávem opomíjenému a zapomínanému odkazu českých architektů ve světě. Zvídavý architekt David Vávra nachází stopy českých architektů v Japonsku, Brazílii, Argentině, Bulharsku, Chorvatsku a v řadě dalších států po celém světě. Český stavitelský, technický i architektonický um zanechal své nesmazatelné a respektované otisky na všech kontinentech.

Štáb Šumných stop před muzeem O. Niemeyera v Rio de Janeiro (archiv České televize)Veřejná beseda v rozhlase s populární autorskou dvojicí David Vávra a Radovan Lipus začíná v pátek 15. dubna v 17 hodin. Předchází jí i rozhlasový rozhovor po 14. hodině v odpoledním radioproudu Českého rozhlasu České Budějovice.

Vstup je volný. Všichni návštěvníci besedy mají možnost podpořit projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Pomozte nám darovat nevidomým trochu světla.

V květnu přijal pozvání do rozhlasové besedy Host U Tří lvů moderátor a redaktor České televize a českobudějovický rodák Daniel Stach.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online