ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29023 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vycházející operní hvězda Lindsey poslouchá Jasona Mraze či Billyho Joela

0 Redakce 24.1.2012

Mladá americká mezzosopranistka Kate Lindsey při odpočinku nejraději poslouchá akustickou kytaru, zpěváka Jasona Mraze či Billyho Joela. Za svůj pěvecký vzor považuje kolegyně Magdalenu Koženou a Susan Graham. Vycházející hvězda newyorské Metropolitní opery to řekla na tiskové konferenci před svým vystoupením v pražském Obecním domě, které se uskuteční 25. ledna.

Lindsey se na svém prvním vystoupení v České republice představí v operním, operetním a písňovém repertoáru. V některých operetních áriích bude debutovat. "Je škoda, že se operety neuvádějí tak často. Myslím si, že hlavním důvodem je, že dirigenti mají radši dramatičtější hudbu, než operetu. Ale mně se opereta moc líbí, dává šanci zahrnout i komedii a jiné emoce, které jinde nenacházíme," uvedla.

Publikum Lindsey zná mimo jiné z takzvaných kalhotkových rolí jako Mozartova Cherubína i Offenbachova Niklase, s nímž před dvěma lety v Metropolitní opeře sklidila mimořádný úspěch u diváků i kritiky. Představení bylo díky přenosu k vidění i v českých kinech. Ze svého oblíbeného operetního repertoáru pěvkyně předvede Offenbachovu Velkovévodkyni z Gerolsteinu a známou árii Lehárovy Giuditty "Meine Lippen, sie küssen so heiss". Pražský koncert doplní i svým písňovým repertoárem. Zazní cyklus písní na slova Théophila Gautiera od Hectora Berlioze.

Lindsey vedle Metropolitní opery také v operních domech v Los Angeles, San Francisku, Paříži a Curychu. Po pražském koncertu míří do londýnské Královské opery Covent Garden, kde bude debutovat jako Zerlina v Mozartově Donu Giovannim.

rwi