ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23455 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Všechno nejlepší, Pepíku!

0 Redakce PLAY.CZ 17.3.2017

V neděli 19. března oslavují svůj svátek Josefové, neboli lidově Pepíci. Popularita tohoto jména se zřetelně promítá také do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Hudební gratulaci v Písničkách pro radost totiž od svých blízkých uslyší přesně 50 jihočeských Pepíků. Kapacitu pořadu gratulanti vyčerpali dva měsíce před vysíláním.

Gratulace pro Josefy nebo také Pepy, Pepíky, Josífky a Jožky, kterých nyní žije v Jihočeském kraji přesně 15 769, se prostřednictvím vysílání Českého rozhlasu rozletí jihočeským rozhlasovým éterem v neděli 19. března mezi 10. a 13. hodinou. Své adresáty budou hledat nejen ve městech, ale zamíří i do těch nejmenších vesnic a vesniček. Například do Komařic na Českobudějovicku, do Mutišova na Slavonicku, do Smrkovic na Písecku, Dražiček na Táborsku a do řady dalších.

Termín 19. března se letos zaplnil už 24. ledna. Dva měsíce předem bývají obsazeny i dny, kdy slaví svátek Anna, Jiří, Jana, Jaroslav, Marie nebo Václav,“ říká hudební dramaturg Písniček pro radost Zdeněk Voráč.

Josef je jedno z nejoblíbenějších a tedy i nejčetnějších českých jmen. V České republice připadá na 50 obyvatel jeden Josef, což v přepočtu činí téměř 221 tisíc mužů.

Rozhlas lidi spojuje. A nejkrásnějším dárkem pro ně většinou je, že si na sebe vzpomenou a popřejí si k svátku, narozeninám či jinému výročí. Těší mě, že Český rozhlas České Budějovice může k milé gratulaci připojit i krásnou písničku,“ od srdce dodává ředitel stanice Zdeněk Duspiva.

Český rozhlas České Budějovice udělá v neděli radost nejen 50 Josefům a dalším 21 oslavencům, ale samozřejmě všem posluchačům. Podle hudebního scénáře uslyší celkem 30 písní od 21 dechových kapel. Jako první zazní polka Josefovi, kterou skladatel Ada Doško věnoval tehdejšímu kapelníkovi Dechové hudby Pohraniční policie Josefu Benedovi a byla natočena v budějovickém rozhlase v roce 1991. Zahrajeme i oblíbené písničky od Veselky, Babouků, Božejáků, Doubravanky, Malé muziky Nauše Pepíka a řady dalších. V písničkách pro radost nebude chybět třeba nedávno zařazená písnička Lásko jediná od Šohajky.

Písničky pro radost jsou nejoblíbenějším pořadem Českého rozhlasu České Budějovice. Hudební gratulaci pro své blízké, přátele a známé z žánru dechovky či lidové hudby můžete zaslat jeho prostřednictvím každý den mezi 10. a 13. hodinou. V tomto čase dominuje rozhlasovému éteru na jihu Čech počtem posluchačů i podílem na trhu. Obrovský zájem dokládá jeho neustálá naplněnost a obsazenost.

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si můžete naladit na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online