ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Všechno nejlepší Pepíku, zazní z vysílání Českého rozhlasu České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 18.3.2014

19. března oslavují svůj svátek Josefové. Popularita jména Josef se zřetelně promítá také do středečního vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Hudební gratulaci v Písničkách pro radost totiž od svých blízkých obdrží téměř 60 jihočeských Josefů. Kapacitu pořadu gratulanti vyčerpali dva měsíce před vysíláním.

Gratulace pro Josefy nebo také Pepy, Pepíky, Josífky a Jožky, kterých nyní žije v Jihočeském kraji přesně 16 761, se prostřednictvím vysílání Českého rozhlasu rozletí jihočeským rozhlasovým éterem ve středu 19. března mezi 10. a 13. hodinou. Své adresáty budou hledat například v Blatné, Chvalšinách, Kunžaku, Přední Výtoni, Týně nad Vltavou, Vlachově Březí, Slavonicích, Nové Včelnici, Klenovicích a dalších městech či obcích.

Josef je jedno z nejoblíbenějších, a tedy i nejčetnějších českých jmen. V České republice připadá na 46 obyvatel jeden Josef, což v přepočtu činí téměř 226 tisíc mužů. Český rozhlas České Budějovice udělá radost jihočeským Josefům například zvlášť vybranými písničkami Pepíčku, těš se od Vysočinky nebo Pivečko s pěnou od Viktorky.

Kapacita pořadu Písničky pro radost je i přes tříhodinový časový příděl omezená. „Termín 19. března se letos zaplnil už 27. ledna. Dva měsíce předem bývají obsazeny i dny, kdy slaví svátek Anna, Jiří, Jana, Jaroslav, Marie nebo Václav,“ říká redaktor Písniček pro radost Zdeněk Voráč. Přesto v tento den posluchači uslyší nejen gratulace pro Josefy, ale také více než desítku narozeninových přání a samozřejmě spoustu krásných známých písniček.

Podle středečního hudebního scénáře posluchači uslyší například písničky Vracím se domů z nového CD Babouků, Krásný kout v srdci Čech od Veselky nebo Malý hošík černovlasý od Budvarky. Připraveny jsou i méně známé, avšak neméně krásné písničky Bítovská romance od Božejáků nebo Já jsem ten sedláček český od heligonkářského tria (nyní dua) Voraři. Nezapomeneme ani na milovníky moravské dechovky, uslyšíte Moravanku a Túfaranku.

Písničky pro radost jsou nejoblíbenějším pořadem Českého rozhlasu České Budějovice. Hudební gratulaci pro své blízké, přátele a známé z žánru dechovky či lidové hudby můžete zaslat jeho prostřednictvím každý všední den mezi 10. a 13. hodinou. V tomto čase dominuje rozhlasovému éteru na jihu Čech počtem posluchačů i podílem na trhu. Obrovský zájem dokládá jeho neustálá naplněnost a obsazenost.

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si můžete naladit na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, na frekvenci 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko nebo na internetu www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online