ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vidíme to jinak

0 Redakce PLAY.CZ 1.12.2011

Pod titulem „Vidíme to jinak“ uslyšíte příběhy lidí, kteří se ocitli, často ne svojí vinou, na okraji společnosti. I letos pokračujeme v prosincovém vysílání, které tradičně věnujeme neziskovým a sociálním tématům. Chystáme pro vás dvě živá páteční vysílání z neobvyklých míst a dva týdny věnované konkrétním tématům – „Sociální vyloučení“ a „Ženy v nouzi“ – zastřešeným společným názvem „Vidíme to jinak“. Nadělte si netradiční prosinec s Radiem Wave.

SOCIÁLNÍ VYLOUČENÍ

Letošní sociální nepokoje na Šluknovsku rozvířily poklidné vody české společnosti. Do Nového Boru i Varnsdorfu dorazily stovky policistů a těžkooděnců kvůli demonstracím proti zvyšující se kriminalitě romských obyvatel, která dle neromských obyvatel překročila únosnou mez.
V prvním týdnu prosincového vysílání vám chceme představit téma sociálního vyloučení z trochu jiného pohledu, pohledu lidí, kteří chtějí tento začarovaný kruh spíš pomalu rozplést než nekompromisně vygumovat. A to třeba prostřednictvím pátečního živého vysílání z litvínovského sídliště Janov v Odpolední session od 13 do 17 hodin.
Tomuto tématu se budeme od 5. do 9. prosince věnovat i v pořadu S mikrofonem na točenou, ve speciálním vydání Music Checku zasvěceném romské hudbě, v publicistickém Rentgenu a v rámci čtvrtečního glosování v rubrice Prolomit vlny.

ŽENY V NOUZI

Tragická smrt brněnské spisovatelky ženských románů Simony Monyové odkryla další problematiku, o které se moc nemluví, a tou je domácí násilí. Úspěšná autorka se stala obětí svého manžela, který ji několik let týral, jeho poslednímu útoku nakonec podlehla.
Statistiky neziskových organizací, které se zabývají pomocí obětem domácího násilí, vyznívají neúprosně. Jednu z jeho forem zažije v České republice za svůj život 38 % žen, fyzické násilí i psychický teror se přitom rozhodně netýkají jen sociálně a ekonomicky slabších rodin. Týden Radia Wave na téma Ženy v nouzi vyvrcholí pátečním vysíláním Odpolední session z Kolpingova Azylového domu pro matky s dětmi od 13 do 17 hodin. V týdnu od 12. do 16. prosince probereme téma Ženy v nouzi v diskuzním pořadu Klystýr, subjektivní komentář si poslechnete v rubrice Prolomit vlny a slovo dostane i pořad řešící nelehké životní situace – Diagnóza F.

Letos to „Vidíme jinak“ – a co vy? Pojďte s námi debatovat o jednotlivých tématech v První vlně Radia Wave – obě pondělí od 8 do 12 hodin.

VÍCE NA WAVE.CZ/CHARITA

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online