ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26430 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký rozhlasový countryový večer s Tomášem Linkou a kapelou Starý fóry

0 Redakce PLAY.CZ 12.2.2016

Ve středu 17. února vystoupí ve Studiovém sále při veřejné nahrávce Českého rozhlasu České Budějovice zpěvák, vynikající hráč na foukací harmoniku i autor Tomáš Linka. Rovnocenným partnerem na jihočeském pódiu mu bude brněnská kapela Starý fóry, s níž natočil i společné album Jdu do toho s vámi a s níž také často hostuje.

Tomáš Linka a Starý fóryTomáš Linka je po kapelách KTO, Taxmeni a Tučňáci další z legend české hudby country and western, která v posledních letech natočí živou studiovou nahrávku v českobudějovické rozhlasové stanici.

Do dějin české country vstoupil Tomáš Linka zejména působením ve slavných kapelách Greenhorns – Zelenáči a Fešáci, s nimiž natočil také hity Já v poslední době, Hardy, Kamarád, Oranžový expres (s Linkovým sólem na foukací harmoniku), Čím jezdí láska, Podzimní zpráva a hlavně Paní má se má (na noty Johna Denvera), což je jeho nejspíše životní píseň.

Tomáš Linka byl nějaký rok vlastně Jihočech, když bydlel – podobně jako jeho kamarád Michal Tučný – ve známých Hošticích. A ještě jedna důležitá aktuální informace: na 6. února připadly kulaté sedmdesátiny Tomáše Linky.

Ve středu 17. února od 19 hodin zazpívá Tomáš Linka za podpory Starých fórů vedených zpěvákem a kytaristou Jindrou Kameníčkem.

Vstup je volný. Místenky si lze získat pouze ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v rozhlasové recepci hodinu před začátkem veřejné nahrávky v ulici U Tří lvů 1. Kapacita sálu je omezena.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online