ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5463 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve studiu 1 padne Poslední výstřel

0 Redakce PLAY.CZ 19.1.2010

Český rozhlas Ostrava i v letošním roce pokračuje v sérii koncertů v přímých přenosech. Tato série dostala nově název RADIO OSTRAVA LIVE. Jako první se v ní ve čtvrtek 21. ledna představí folkrocková kapela z Krnova POSLEDNÍ VÝSTŘEL.

Poslední výstřel je paralelní projekt členů skupiny Bratři Orffové, alter ego Ivan Gajdoše – leadera této skupiny. Kapela přijede do hudebního studia 1 ČRo Ostrava představit své skoro čerstvé album s názvem „Rozhodně nečekejte sex“, které vyšlo na labelu Indies MG v říjnu 2009 a ukrývá v sobě 21 rozverných písní. Jak se píše na internetových stránkách labelu „…Album představuje zajímavou sondu do života po třicítce. Humor černá, svět kolem už se dá pozorovat jenom se sarkastickou přezíravostí a znovuobjevený dětský svět odhaluje v rodičích jejich vlastní tragikomické démony. A když nejde o život, tak je to vlastně všechno docela sranda. Zapomeňte na ambice a mravokárné tendence – svět blbne odjakživa, tak blbněte s ním.“

Poslední výstřel zahraje v přímém přenosu ve čtvrtek 21. ledna od 18:00 do 19:00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat.

Tradici koncertů v přímých přenosech si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. Tento specifický programový prvek dostal od ledna název RADIO OSTRAVA LIVE a pevný termín – každý třetí čtvrtek v měsíci od 18:00 hodin. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představí známí umělci české i slovenské populární scény; místo dostanou i známé regionální kapely. Na 18. února je plánováno vystoupení kapely O5&Radeček ze Šumperku.

Radio Ostrava Live není jen název série pravidelných koncertů v přímém přenosu, je to také název pořadu uvedeného nově od začátku roku na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. V něm každý všední den od 8:15 hodin (repríza v 16:30 hodin) představí hudební redaktorka Monika Horsáková jednu píseň z živých koncertních nahrávek z archívu ostravského rozhlasu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online