ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12048 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve Studiu 1 ČRo Ostrava proběhnou v říjnu dva speciální koncerty

0 Redakce PLAY.CZ 20.10.2014

Za účasti veřejnosti proběhnou v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava dva mimořádné koncerty. V úterý 21. října natočí Tomáš Kočko a Orchestr svou první “live” desku s názvem Živě. K spolupráci si pozvali cimbálovou muziku Grande Moravia. O dva dny později, 23. října, se posluchačům představí jazzová zpěvačka Irena Budweiserová s kapelou Blue Soul.

Osobitý písničkář, zpěvák a skladatel Tomáš Kočko a jeho Orchestr se rozhodli natočit své první živé album. Deska se bude jmenovat jak jinak než ŽIVĚ. Jako ideální prostory pro natočení této desky si Tomáš Kočko vybral hudební Studio 1 Českého rozhlasu Ostrava, se kterým má bohaté muzikantské zkušenosti. Ke spolupráci na nahrávce si přizval cimbálovou muziku Grande Moravia. Nápad na natočení koncertní verze skladeb zrál již delší čas, v tuto chvíli má skupina na svém kontě osm studiových počinů. Poslední deska s názvem Cestou na jih byla oceněna soškou Anděla, stejně jako Poplór, vydaný v roce 2006.

„Volání fanoušků po živém albu bylo důležitým motorem a spolupráce s cimbálovou muzikou Grande Moravia dala tomuto plánu definitivní impuls. Naše muzika obohacená o řízný cimbál, divoké smyčce a slovácké vokály dostává nový rozměr a byla by škoda nezaznamenat ji právě v tomto tvaru,“ uvedl k realizaci Tomáš Kočko. A proč právě tak jednoduchý název ŽIVĚ? „Jde o dvojsmysl, neboť CD bude zároveň věnováno Živě – staroslovanské bohyni, dárkyni životodárné síly a úrody, ochránkyni rodiny, manželství a dětí,“ dodal Kočko. Koncert ve Studiu 1 začne v 19.00 hodin.

Ve čtvrtek 23. října od 20.00 hodin okouzlí posluchače i návštěvníky hudebního Studia 1 nádherný hlas s černým nádechem. Naše přední jazzová a gospel zpěvačka Irena Budweiserová, za doprovodu kapely Blue Soul, zazpívá písničky ze své nejnovější desky. S Blue Soul, ve které mj. hraje Miroslav Linka a Jaroslav Šindler, už odehrála řadu koncertů po celé republice. Projekt vykrystalizoval v zajímavé koncerty s repertoárem, ve kterém jsou zastoupeny nejen spirituály, gospely a blues, ale také Irenina vlastní tvorba. Zpěvačku posluchači znají také z působení ve známé folkové skupině Spirituál kvintet, do které nastoupila již během svého studia v roce 1980, a ve kterém až na kratší odmlku působila do roku 2010.

Oba koncerty jsou tradičně přístupné veřejnosti. Koncert Tomáše Kočka a Orchestru 21. října nebude vysílán v přímém přenosu. Vstupenky v hodnotě 180,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu pouze na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Oficiální křest vydané desky Živě proběhne 3. prosince rovněž v hudebním Studiu 1 ČRo Ostrava, tentokrát v přímém přenosu.

Koncert Ireny Budweiserové, vysílaný v přímém přenosu, začne ve 20.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. Tento koncert bude zároveň živě přenášen na YouTube v profilové stránce Českého rozhlasu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online