ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava vystoupí Jaroslav Wykrent s doprovodnou kapelou In Blue

0 Redakce PLAY.CZ 2.6.2015

Známy přerovský hudební skladatel Jaroslav Wykrent vystoupí v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava v úterý 2. června od 18.00 hodin. Koncert vysílaný v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude možné sledovat i prostřednictvím YouTube.

Posluchači i návštěvníci Studia 1 uslyší oblíbené hity jako je Slunečnice, Ágnes, Růžová pentle, ale zazní i písničky z nové desky Už to prostě není ono.

Jaroslav Wykrent byl v 60. letech jedním z původních členů hudební skupiny Synkopa, která patřila ke špičce mezi rodícími se big beatovými kapelami té doby. Proslavil se také jako dvorní textař a autor Marie Rottrové.

„Když jsem v roce 1965 jako doprovodný kytarista přerovského bigbeatu Synkopa prvně vešel do budovy tehdejšího Československého rozhlasu v Ostravě, netušil jsem, že mi tohle ‚veřejnoprávní médium‘ pronikne tak hluboko pod kůži, že si bez pravidelné spolupráce s ním nebudu schopen časem svou existenci na této planetě vůbec představit,“ vzpomíná Jaroslav Wykrent.

V ostravském rozhlase ještě v první polovině 90. let například připravoval a moderoval pořady Apetýt. Nyní působí v Českém rozhlase Olomouc, kde uvádí své pravidelné týdenní Hudební vzpomínky, paměti světové populární muziky.

Koncert Jaroslava Wykrenta a doprovodné kapely In Blue, tradičně přístupný veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava. Koncert vysílaný v přímém přenosu na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava bude zároveň z hudebního Studia 1 živě přenášen na oficiálním YouTube kanále Českého rozhlasu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online