ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5154 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoční „We Love“ na Radiu Wave

0 Redakce PLAY.CZ 18.12.2009

Ani o Vánocích nezůstaneme pozadu a odměníme vás v odpoledních hodinách nejrůznějšími speciály (např. výběr nejzásadnějších hostů, nejzajímavějších desek a filmů roku 2009). Zároveň přinášíme exkluzivní záznamy koncertů ze sítě EBU nebo připomeneme koncerty, které jsme během roku 2009 natočili v rámci Radio Wave Live Sessions. Tématika Vánoc vévodí i některým diskusním a žánrovým pořadům. A nezapomínáme ani na duchovní rozměr Vánoc. Ten rozvedeme zejména v pořadu Vizionáři. Pusťtě si místo pohádek náš „Výlov“. Sledujte www.wave.cz.

V poledne Štědrého dne si udělejte čas na duchovní zamyšlení s Petrem Vágnerem, farářem Československé církve husitské. Od 13 do 17 hodin se těšte na vánoční speciál Radia Wave – The Best of Desky 2009 následované The Best of Vánoční songy. Klíčové nahrávky letošního roku vám v kontextu světové hudby i v souvislostech vlastního břicha nabídnou hudební redaktoři Radia Wave. Štědrovečerní Zpoždění nabídne pohled do světových kuchyní a zvyků různých zemí. S pomocí zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu a postřehů naší slovenské reportérky Lucie Udvardyové se podíváme třeba do Laponska nebo Spojených států.

Na 1. svátek vánoční vás odpoledne čeká výběr těch nejlepších momentů z Radio Wave Live Sesssions 2009 a zároveň představení druhé kompilace těchto koncertů. Na Boží hod vánoční vám filmoví avataři Radia Wave Aleš Stuchlý a Vítek Schmarc naservírují mleté filmové delikatesy za rok 2009 – Vánoční „We Love“ na Radiu Wave: Filmový tatarák 2009. Libová artová svíčková z Evropy, trocha prorostlých amerických žánrových kotlet, bilance karlovarských filmových pramenů, dvě české radosti z tradiční sezóny v pekle a jako dezert návod, jak se pozná správný filmový kritik. Chuť dobrou!

S posledním prosincovým víkendem přijde na řadu speciál The Best of Hosté 2009. Každý den po celý rok jsme vám nabízeli v Odpolední session nejrozmanitější rozhovory. Několik ukázek si můžete poslechnout na 2. svátek vánoční. Během dvou hodin tak budete moci slyšet, kterak ve studiu Radia Wave odpovídali Handsome Furs, Sleepy Sun, Miloš Urban, Stanley “Robotman” Povoda, Wim Wenders, Bernard Werber, Eva Kantůrková, Ota Richter a celá řada dalších.

Silvestrem vás od 20 hodin do půlnoci provede Jan Pešek a Ivanka Veselková. Poslední čtyři hodiny roku 2009 budou ve znamení skládačky příznačné hudby Radia Wave a pokusu rozboření mýtu, který posouvá silvestrovskou povinnou zábavu před estrádní humor a chlebíčky.

Po půlnoci se už jen můžete unášet tanečními rytmy s žánrovými pořady až do osmé hodiny ranní v tomto pořadí: Karel Buriánek (elektro), Banán (hardcore), Petr Koláček (dechovka), Joshua (dubstep), Tuco (hiphop), Alex (jemná elektronika), Tall (jazz), Blue (jazz).

Přejeme klidné Vánoce a úspěšný Nový rok.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online