ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoční vysílání Českého rozhlasu České Budějovice – přání, pohádky, koncerty

0 Redakce PLAY.CZ 22.12.2016

Vánoční atmosféru do domovů všech Jihočechů přinese vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Po celý rok na svých vlnách 106,4 MHz nabízí vše podstatné z kraje, ale hlavně radost a zábavu. Od Štědrého dne do Štěpána je pro posluchače připravena tradiční nadílka příjemné hudby, krásných pohádek, vzpomínání i rozjímání.

Chcete-li naším prostřednictvím poslat vánoční pozdrav svým blízkým, přátelům i známým, zatelefonujte na Štědrý den do pořadu Písničky pro radost moderátorovi Petru Kronikovi a hudebnímu dramaturgovi pořadu Zdeňku Voráčovi. Přání doprovodí vánočně laděná hudba od populárních dechových kapel. Dozvíte se také, jak tráví Vánoce osobnosti spjaté s dechovkou.

Každý sváteční den v poledne se můžete zaposlouchat do krásných rozhlasových pohádek. Štědrodenní pohádku Ježíškovy první Vánoce s neznámou koledou a verši Jana Nerudy pro rozhlas napsala Jára Kubištová. Na Boží hod uslyšíte pohádkový příběh Janka a kouzelné fazole. V pondělí 26. prosince odvysíláme pohádku o statečné dívence nazvanou O perle z koruny liščího krále.

Redaktoři Českého rozhlasu České Budějovice nachystali také několik originálních pořadů. Na Štědrý den ve 13 hodin připravil Vánoční leporelo Jiří Kasal. Ve svátečním pásmu vánočních melodií i vzpomínek osobností uslyšíte Vladimíra Ráže, Františka Nepila, Petra Ulrycha a Irenu Budweiserovou. Ve 13.30 se můžete s Martinou Touškovou vypravit do dějiště populární pohádky Zlatovláska. Kdo by neznal tuto filmovou pohádku s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou v hlavních rolích, která se natáčela z velké části na zámku Červená Lhota a malebný jihočeský zámek proslavila. Netradičně v neděli ve 13 hodin si můžete naladit sváteční vydání pořadu Martina Schustera Kytary a klobouky se skladatelem, muzikantem a čerstvým držitelem Nobelovy ceny za literaturu Bobem Dylanem. V půl druhé se vydáme s Václavem Malinou a Cimrmany na svatbu do Husince na Prachaticku, kde herci Divadla Járy Cimrmana prožili jedno překvapení za druhým.

Připravili jsme také tři koncertní záznamy ze Studiového sálu budějovického rozhlasu. Uslyšíte unikátní adventní koncert vynikající zpěvačky Ireny Budweiserové a znamenitých kytaristů Jaroslava Šindlera a Miroslava Linky, skvělou vokální skupinu Linha Singers a nádherný koncert Hanky a Petra Ulrychových se skupinou Javory.

A že jižní Čechy nabízejí kromě notoricky známých turistických cílů také spoustu skrytých a přitom nádherných míst, zjistíte díky vánočnímu vydání pořadu Česko, země neznámá v pondělí po 13. hodině. Dozvíte se, co se dá v kraji objevit a objet nebo obchodit v zimním čase.

Přejeme šťastné Vánoce a příjemný poslech na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online