ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoční akce ostravského rozhlasu

0 Redakce PLAY.CZ 3.12.2010

Český rozhlas Ostrava připravil v adventním čase pro své posluchače tradiční akce, které k tomuto měsíci prostě patří. Mikuláš s čertem a andělem dorazí tuto sobotu na náměstí ve Štramberku. Celý prosinec pak mohou posluchači ve vysílání vyhrávat poukázky na odběr kaprů a ty živé si mohou vylovit v rámci vánočních trhů v Havířově a v Opavě.

Na úvod, v sobotu 4. prosince, vyjede tým marketingového oddělení Českého rozhlasu Ostrava do města Štramberk. Spolu s místní agenturou Relax v podhůří Beskyd zde pořádá pro děti a jejich rodiče V. ročník Štramberského Mikuláše. Program začne ve 13.00 hodin a návštěvníci se mohou těšit, kromě soutěží o sladké ceny, na loutko-hereckou pohádku, hrátky s čerty a anděly (aneb praktická příprava na příchod Mikuláše), na hudební skupinu „Peklíčko“, pečení a zdobení perníčků, výrobu čertovských rohů a vánočních dekorací, zdobení a rozsvícení vánočního stromku a spoustu dalších mikulášských soutěží. Mikuláš s čertem a andělem pak přijedou na náměstí pod Trúbou v koňském spřežení v 15.00 hodin. Poté začne ta pravá mikulášská nadílka. Celý program skončí pásmem vánočních koled kapely Camerata v 16.30 hodin.

Ve všedních dnech od 1. do 21. prosince si mohou posluchači ČRo Ostrava pomyslně vylovit kapry na svůj štědrovečerní stůl přímo z vysílání. „Ve spolupráci s Rybářstvím Rychvald jsme opět připravili vděčnou soutěž, ve které jde především o postřeh při poslechu vysílání. Kdo se po konkrétním „kapřím“ signálu ve vysílání dovolá jako první k nám do studia, získá poukázku na osobní odběr dvou dvoukilových kaprů. K tomu navíc získá dvě knížky – kuchařku se 160 recepty na úpravu kapra a román z nakladatelství Moba na tzv. dlouhé zimní večery,“ láká k účasti Daniel Martínek z marketingového oddělení ČRo Ostrava.

Živé kapry si posluchači mohou vylovit také svýma holýma rukama přímo z rybářských kádí a to pokud se zúčastní soutěžního odpoledne s názvem „Veselé vánoce s Českým rozhlasem Ostrava“. Soutěžní odpoledne nejen o kapry ale i o spoustu sladkostí a dárků proběhnou vždy od 15.00 hodin v rámci Vánočních trhů ve dvou městech – 13. prosince v Havířově a 14. prosince v Opavě.

Bližší informace o prosincových akcích ČRo Ostrava se posluchači doví na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online