ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5951 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Valašský vojvoda v přímém přenosu na Českém rozhlase Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 17.3.2015

V letošním prvním folklorním cyklu Zpěvem k srdci se představí soubor písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic. Cimbálová muzika pod uměleckým vedením Zdeňka Tofla vystoupí v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve středu 18. března od 18.00 hodin. První hodinu koncertu odvysílá ČRo Ostrava tradičně v přímém přenosu.

V pravidelném čtvrtletním cyklu folklórních večerů v přímém přenosu z hudebního Studia 1 ČRo Ostrava zahraje posluchačům 18. března spolu s pěveckými sólisty cimbálová muzika Valašský vojvoda. “Během přenosu zazní folklorní odkaz kraje Leoše Janáčka, písně z lašsko-valašského pomezí. Koncert v přímém přenosu za účasti publika začne v 18.00 hodin,” zve k poslechu průvodce přenosem a hudební redaktor Jan Rokyta.

Folklorní soubor písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic byl založen v květnu roku 1970. Navazuje na tradici tanečních skupin z okolí Ondřejníka v malebných moravských Beskydech. “Tradice lidové kultury sahá v kraji lašsko-valašského pomezí do konce 15. století a později, kdy na východní Moravu pronikala valašská kolonizace i se svou kulturou. Z těchto bohatých zdrojů, dnes zaznamenaných ve sbírkách, čerpám ve spolupráci s choreografkami Lenkou Eliášovou a Ludmilou Fizkovou,” uvedl umělecký vedoucí cimbálové muziky Zdeněk Tofel.

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.

Přímý přenos středečního Zpěvem k srdci naladí posluchači Českého rozhlasu Ostrava na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: http://www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online