ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30188 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Václava Křížová maluje mamince pro radost

0 Redakce PLAY.CZ 4.5.2014

Mamince pro radost, to je název květnové výstavy v denní kavárně v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Uvidíte obrazy jihočeské malířky Václavy Křížové. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 5. května od 17 hodin.

Václava Křížová se malování a různým druhům ručních prací věnuje již od dětství. Zúčastnila se mnoha soutěží, převážně malování, kde získala různá ocenění.

Její tvorbu výrazně ovlivnily depresivní stavy, které se u ní začaly objevovat ve 30 letech a zcela změnily její život. Dostávala se z nich pomocí kresby černobílých obrázků. Barvy se úplně vytratily z jejího malování. Cestu k nim našla opět až po letech, kdy začala navštěvovat kurzy arteterapie, léčení prostřednictvím obrazů a výtvarných aktivit.

Právě na výstavě v Českém rozhlase České Budějovice mohou návštěvníci porovnat její umělecký vývoj od černobílé kresby k barevným kompozicím.

Výstavu můžete zhlédnout u šálku dobré kávy v pracovních dnech mezi 9. a 18. hodinou ve Výstavním prostoru denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 až do 6. června.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

Obrazy Václavy Křížové1 Obrazy Václavy Křížové2  Obrazy Václavy Křížové4 Obrazy Václavy Křížové5 Obrazy Václavy Křížové6Obrazy Václavy Křížové3