ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4863 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage zazní Nathan Fake

0 Redakce PLAY.CZ 13.7.2009

V úterý 21. července ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení britského elektronického producenta Nathana Fakea. Jeho koncert proběhl loni v lednu v pražském Paláci Akropolis.

Laptopový hudebník Nathan Fake představil v Akropoli svoji vizi elektronické hudby mezi tanečním a sluchátkovým hédonismem. Jeho elektronické kompozice se inspirují hudbou Boards Of Canada či Mogwai a jsou plné emocí a nálad.

K taneční hudbě se Nathan Fake dostal díky bratrovi. Pod vlivem Orbital zkoušel od svých patnácti let produkovat skladby na svém počítači, ale teprve o čtyři roky později poslal demoverzi skladby Outhouse Jamesi Holdenovi z londýnských Border Community Records. Tomu se píseň zalíbila a v roce 2003 ji vydal na svém labelu. Ze skladby se stal klubový hit a po stejně úspěšném vinylu The Sky Was Pink začalo jméno Nathan Fake vyslovovat čím dál více lidí. Po dalších klubových singlech Watlington Street, The Sky Was Pink, Dinamo nebo Silent Night se Fake rozhodl připravit regulérní dlouhohrající album. Výsledkem je deska Drowning in a Sea of Love, velmi vlídně přijatá hudebním tiskem a často citovaná jako jeden z prvních exemplářů nové podstylu klubové hudby – tzv. nu-gaze, který kombinuje techno s emotivním nábojem shoegaze.


Webové stránky Nathana Fakea: http://www.myspace.com/nathancake

ZÁZNAM KONCERTU NATHANA FAKEA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 21. ČERVENCE 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

4.8.2009 – RADIOHEAD (koncert z 2.10.2000, Victoria Park, Londýn)

18.8.2009 – MARTIN GRUBINGER (festival Struny podzimu, 10.11.2008, La Fabrika, Praha)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na

www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online