ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29014 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage zazní koncert GABIN

0 Redakce PLAY.CZ 30.1.2009

V úterý 3. února ve 22:00 bude pořad Radio 1 On Stage pokračovat záznamem vystoupení italské dvojice GABIN. Hudebníci Fillipo Clary a Max Botti představili loni v květnu se svou koncertní kapelou v pražském Paláci Akropolis stylové hudební retro. Jejich vystoupení bylo součástí koncertní série EuroConnections.

V tvorbě nu-jazzových Gabin ožívají postupy jazzu, bossanovy, soulu, funku nebo filmové hudby šedesátých let. Max Botti byl původně jazzový basista, zatímco jeho vrstevník Fillipo Clary se prosadil jako chilloutový DJ. Počínaje úspěchem jejich prvního společného singlu Doo Uap, Doo Uap, Doo Uap z roku 2002 se Gabin zařadili mezi nejznámější představitele současného acid a nu-jazzu. Velkou roli v nahrávkách Gabin vždy hráli hostující vokalisté, které pečlivě vybírají. Na první desce zpívá například Ana Carril Obiols z Mano Negra, na druhém albu Mr. Freedom najdeme dvojnásobnou držitelku Grammy, jazzovou zpěvačku Dee Dee Bridgewater i její dceru Chinu Moses. Vokál k pilotnímu singlu pak měl na starost Edwyn Collins. Momentálně Gabin pracují na svém třetím albu, které by se mělo objevit co nevidět.

Webové stránky Gabin: http://www.gabinonline.com/

V rámci pořadu On Stage jste mohli slyšet koncerty Sigur Rós, Lisy Gerrard, José Gonzáleze, Dead Texan nebo Digitalism. V minulých letech jsme vysílali například záznamy vystoupení Massive Attack, PJ Harvey či Placebo.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
17.2.2009 The Young Gods (akustický koncert z 3. října 2008, Palác Akropolis, Praha)
3.3.2009 Caribou (včetně předkapely Sunflower Caravan, koncert z 3.3.2008, LMB Praha)

ZÁZNAM KONCERTU GABIN RADIO 1 ODVYSÍLÁ 3. ÚNORA 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz