ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5164 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage zazní Erik Truffaz 4tet

0 Redakce PLAY.CZ 23.3.2009

V úterý 31. března ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu Erika Truffaze a jeho kvarteta. Vystoupení proběhlo loni v říjnu v rámci koncertní série Other Music v pražském Paláci Akropolis.

Eric Truffaz, špička evropského jazzu, natočil přes deset alb a prosadil se v USA. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista, přezdívaný jako “Miles Davis acid jazzu” se svým kvartetem spojuje jazzové experimenty, drum’n’bass a hip-hop.

První album pod vlastním jménem vydal Truffaz v roce 1994. V té době vystoupil také na jednom z nejvýznamnějších evropských jazzových festivalů v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární jazzová značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi. Přelomové album The Walk Of The Giant Turtle (2003), které natočil se svým kvartetem, je revolučním propojením jazzu, tanečních rytmů, hip-hopu i drum ‘n’ bassu. Další rozměr dodávají jeho nahrávkám hostující vokalisté – newyorský rappper Nya, tuniský zpěvák tradičních písní Mounir Troudi či francouzský šansoniér Christophe.

Truffazovo poslední album, Arkhangelsk, myšlenkově inspiroval koncert v polární části Ruska, hudebně je kolektivním výtvorem kvarteta, jehož všichni členové jsou mimochodem fanoušky skupiny Radiohead. Na jazzové zvyklosti se jedná o překvapivě relaxované album, stojící na jemně plynoucím rytmu a výrazných refrénech. I když je Truffaz respektován jako stěžejní postava současného jazzu, jeho hudba hranice žánru přesahuje.

Webové stránky Erika Truffaze : http://www.eriktruffaz.com/

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
14.4.2009 AMON TOBIN (koncert z 25.4.2008, Divadlo Archa, Praha )
28.4.2009 THE DODOS (koncert z 22.11.2008, Palác Akropolis, Praha)

ZÁZNAM KONCERTU ERIK TRUFFAZ 4TET RADIO 1 ODVYSÍLÁ 31. BŘEZNA 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz