ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30142 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage zazní Amon Tobin

0 Redakce PLAY.CZ 9.4.2009

V úterý 14. dubna ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu Amona Tobina. Hvězda labelu Ninja Tune zde vystoupila loni v dubnu v pražském divadle Archa v rámci festivalu Stimul.

Amon Tobin – breakbeatový král a velmistr zvukových koláží je autorem alb, která v druhé půli 90. let sklízela ovace u všech vyznavačů netradičních žánrových směsí a inteligentní taneční hudby. Tobinova hudba je kaleidoskopem jazzových samplů, abstraktních hiphopových beatů, úchvatných melodických střepů a groovů propojených v jeden neuvěřitelný hudební obvod.

Brazilský rodák Amon Tobin se po přistěhování do Londýna v 90. letech věnoval hudbě pod pseudonymem Cujo. Po vydání alba Adventures In Foam si jej pod křídla vzalo vydavatelství Ninja Tune. Volný albový triptych Bricolage, Permutation a Supermodified už svými názvy napovídá, že v něm jde o matematické přeskládání známých stylových schémat (od breakbeatu nebo rocku přes bossanovu, nu-jazz a klasiku až po abstraktní hip hop, ambient či noise) do nových tvarů.

V roce 2007 se Amon Tobin vrátil z města a plenéru, kam se vydal na lov zvuků pro aktuální album The Foley Room (tedy místnost, kde se nahrávají zvukové efekty pro film). Našel pro své rytmické dekonstrukce a zvukové manipulace nové vlastnoručně nahrané zvuky ze svého okolí – řev tygra, hukot motorů, rachot kuchyňského nádobí, klapot odkapávající vody, bzučení vosy – a nenápadně je umístil do propracovaných a dynamických skladeb. Nebojácný hudební inovátor Amon Tobin ukázal, jak moc má v současné době blízko k soundtrackové hudbě. Jeho zatím jediným, ale za to výrazným počinem v tomto oboru zůstává hudba ke kontroverznímu maďarského snímku Taxidermia z roku 2006.

Webové stránky Amona Tobina: http://www.amontobin.com
http://www.myspace.com/tobinamon

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
28.4.2009 THE DODOS (koncert z 22.11.2008, Palác Akropolis, Praha)
12.5.2009 – PRIESSNITZ (koncert z 3.12.2007, Lucerna Music Bar, Praha)

ZÁZNAM KONCERTU AMONA TOBINA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 14. DUBNA 2009 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz