ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25722 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage se představí Jazzanova

0 Redakce PLAY.CZ 1.3.2010

V úterý 2. března ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení německé Jazzanovy. Její živé vystoupení proběhlo loni v květnu v rámci koncertní série Euroconnections v Paláci Akropolis. Jazzanova domácímu publiku představila svou aktuální desku Off All The Things. ¨

Legendární DJský kolektiv Jazzanova patří mezi absolutní klasiky sofistikované klubové hudby

nu-jazzu a broken beatu. Za více než deset let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčila citlivost pro taneční rytmy. Jestli byl tým Jazzanovy na konci devadesátých let známý hlavně díky prvotřídním remixům (4Hero, Ursula Rucker ale i Lenny Kravitz), pak debutové album In Between z roku 2002 z něj udělalo nekorunované krále nu-jazzu. Jazzanova ale nikdy nestojí na jednom místě – aktuální deska Of All The Things vznikla vesměs bez použití samplů s pomocí studiových hudebníků.

Z šestice kmenových členů kolektivu dorazili na výborný koncert do pražské Akropole dva – Axel Reinemer a Stefan Leisering, kteří vystupují také pod hlavičkou Extended Spirit. DJský tým doplnila osmičlenná koncertní sestava, v níž nechyběla ani zpěvačka Clara Hill, jež se blýskla na nahrávkách Jazzanovy i 4Hero a na svých třech sólových deskách vydaných v péči Sonar Kollektiv.

Jazzanova live v Praze vystoupila v tomto složení: Axel Reinemer a Stefan Leisering – DJs, Paul Randolph (zpěv, basa), Clara Hill (zpěv), Sebastian Studnitzky (klávesy), Kalle Kalima (kytara), Paul Kleber (basa), Earl Harvin (bicí, perkuse), Sebastian Borkowski (dechy), David Ben Porat (trombón, zpěv).

Webové stránky Jazzanovy: www.jazzanova.com

ZÁZNAM KONCERTU JAZZANOVY RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 2. BŘEZNA 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

16.3.2010 – THE TIGER LILLIES (koncert z 18.9.2008, Divadlo Archa, Praha)

30.3.2010 – PATRICK WOLF (koncert z 16.10.2009, Palác Akropolis, Praha)

http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online