ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14484 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage Lusine a Fieldhead

0 Redakce PLAY.CZ 3.12.2010

V úterý 7. prosince ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu projektů Lusine a Fieldhead. Jejich vystoupení proběhlo letos v polovině dubna v NoD Roxy a Jeff
McIlwain, lépe známý jako Lusine, na něm představil svou novu desku A Certain Distance.

Jeff McIlwain aka Lusine je dobrým příkladem toho, jak dělat přes deset let elektronickou hudbu a přitom se nenechat zaškatulkovat. Rodák z Texasu absolvoval v roce 1998 kalifornský institut CalArts, se zaměřením na elektronickou hudbu 20. století a zvukový design pro filmovou hudbu. Poté, co se přestěhoval do Seattlu, začal vydávat na prestižním americkém labelu Ghostly International. Samotný název projektu Lusine má dva možné významy, v arménském jazyce znamená “měsíc”, po přidání apostrofu je to ve francouzštině “továrna” (L’usine – pod tímto názvem projekt debutoval v roce 1999). Někde mezi lunárním ambientem a hlukem tovární haly se nachází i výsledný zvuk tohoto jednočlenného projektu. Na své zatím poslední řadové desce A Certain Distance se Jeff McIlwain ještě více přiklonil k jemnějším polohám své tvorby. Vznikla tak kolekce výrazných, hřejivých a zároveň i chytlavých songů, které se dobře poslouchají jak v klubu, tak i doma.

Za elektronickým ambientním projektem Fieldhead se skrývá Angličan P Elam (mj. působící také v kapele The Declining Winter). Po debutovém čtrnáctiminutovém EP Introductions, vydaném vlastním nákladem, vychází na podzim 2009 jeho první dlouhohrající deska They Shook Hands For Hours na labelu Home Assembly Music. Součástí je i druhý bonusový disk s remixy od projektů jako Machinefabriek, Jasper TX, Seaworthy nebo Library Tapes. Nejblíže má jeho zvuk k projektům jako Stars of The Lid nebo již neexistujícím průkopníkům z devadesátých let Labradford. Na koncert do Prahy přijel podpořen dvěma hudebníky, kteří mu pomohli spojit elektronické zvuky a plochy s akustickými nástroji.

Webové stránky Lusine: http://lusineweb.com/
Webové stránky Fieldhead: http://www.myspace.com/fieldhead

ZÁZNAM KONCERTU LUSINE A FIELDHEAD RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 7. PROSINCE 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

21.12.2010 – MAXENCE CYRIN (koncert z 18.2.2010, Palác Akropolis, Praha)
18.1.2011 – LOU RHODES (koncert z 7.5.2010, Palác Akropolis, Praha)


http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online