ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15302 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage Hanne Hukkelberg

0 Redakce PLAY.CZ 25.3.2011

V úterý 29. března ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu norské písničkářky Hanne Hukkelberg. Ta se loni v září poprvé představila domácímu publiku na svém koncertě v pražském Paláci Akropolis.

Písničkářka Hanne Hukkelberg dělá těžkou hlavu milovníkům hudebních škatulek. Je to co hraje jazz, folk nebo pop? Nebo je to snad avantgardní hudba, když v ní mají svoje místo i zvuky těreminu, bicyklových zvonků či klapání psacího stroje? Jednatřicetiletá hudebnice si svoji nezařaditelnost hýčká a od okamžiku, kdy v roce 2003 vstoupila na scénu s debutovým EP Cast Anchor, na sebe poutá pozornost hudebních labužníků. Všestranná zpěvačka, kterou hudební tisk srovnává s Ninou Simone, Joni Mitchell či Björk, začala svoji pěveckou kariéru v doom metalové skupině Funeral a během následujících let spolupracovala se členy tak stylově odlišných souborů jako jsou Jaga Jazzist, Shining nebo Hurra Torpedo.

Její první deska Little Things rok po vydání v Norsku díky licenci proslulé anglické značky The Leaf Label zamířila do celosvětové distribuce a skladba Searching zazněla v celosvětové reklamě. Druhé album Rykestraße 68 je pojmenované po ulici v Berlíně, kam se Hanne uchýlila na několik měsíců hledat inspiraci. Deska si v roce 2007 vysloužila norskou hudební cenu Spellemannsprisen („norská Grammy“) v hlavní kategorii Nejlepší album roku. O rok později upoutala Hanne svým uhrančivým hlasem pozornost tvůrců filmové fantasy ságy Letopisy Narnie a skladbou Lucy přispěla na soundtrack k jejímu druhému dílu Princ Caspian.

Zatím poslední deskou Hanne Hukkelberg je předloňský počin Blood from a Stone, který je vzpomínkou na její teenagerské roky, kdy milovala syrový metal a rock. Album vzniklo ve vesničce na jednom ostrůvku necelých tři sta kilometrů od polárního kruhu a podíleli se na něm také členové rockových kapel Motorpsycho, Huntsville nebo Hurra Torpedo. Poslední jmenovaní dodali rytmická sóla na mrazáky a kamna. Odhaluje dosud neznámou tvář Hanne Hukkelberg, jež i s touto deskou potvrzuje, že patří k nejoriginálnějším hudebnícím současnosti.


Webové stránky Hanne Hukkelberg: http://hannehukkelberg.com/

ZÁZNAM KONCERTU HANNE HUKKELBERG RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 29. BŘEZNA 2011 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
12.4.2011 – KAŠPÁREK V ROHLÍKU (koncert z 22.2.2008, Palác Akropolis, Praha a z 12.12.2010, Lucerna, Praha)
26.4.2011 – DELPHIC (koncert z 19.8.2010, Praha – Lucerna Music Bar)


http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 – 20 let alternativy bez playlistu

Poslouchejte Radio 1 online