ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28447 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Radio 1 On Stage 23.11. Amanda Palmer

0 Redakce PLAY.CZ 21.11.2010

V úterý 23. listopadu ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam ojedinělého vystoupení zpěvačky Amandy Palmer a jejích hostů, které proběhlo letos v květnu v pražském Paláci Akropolis.

Amanda Palmer je zpěvačka, klavíristka, skladatelka, textařka, divadelní umělkyně a svérázná osobnost, která proslula především jako polovina punkovo-kabaretního dua The Dresden Dolls. Zatímco The Dresden Dolls už nějakou dobu odpočívají v umělém spánku, Amanda Palmer nezahálí. Naplánovala koncertní šňůru s novým projektem Evelyn Evelyn a do Prahy přijela uzavřít celé turné speciálním vystoupením „Amanda fucking Palmer“.

Publikum pražského koncertu se stalo svědkem neopakovatelné směsi kabaretu a uvolněné improvizace s nečekanými výstupy a hosty. Amandu Palmer doprovázel zpěvák, akordeonista, kytarista, písničkář, bavič a tvůrce originálních dřevorytů Jason Webley, mj. druhá polovina Evelyn Evelyn. Ve skladbě Flying Robert od The Tiger Lillies si na pilu zahrál jeden z členů této kapely Adrian Stout. Vrcholem koncertu se pak stal duet Amandy Palmer s polskou zpěvačkou Gabou Kulkou ve skladbě „Delilah“ převzaté z repertoáru The Dresden Dolls.

Během koncertu v Praze Amanda a Jason dále zahráli osvědčené hity The Dresden Dolls, skladby ze sólového alba Amandy Palmer „Who Killed Amanda Palmer“, ale i rozmanité covery písní Michaela Jacksona, Black Sabbath, Leonarda Cohena nebo Phila Spectora, jehož skladbu „I Love How You Love Me“ si s Amandou (po posilnění několika loky sektu) zazpíval ke svým narozeninám tour manager Eric Sussman.

Nahrávka koncertu pořízená Radiem 1 obsahuje i závěrečný přídavek – coververzi skladby Creep od Radiohead, která se dostala na Amandinu letošní desku „Amanda Palmer Performs The Popular Hits Of Radiohead On Her Magical Ukulele“.

ZÁZNAM KONCERTU AMANDY PALMER RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 23. LISTOPADU 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
7.12.2010 – MONIKA NAČEVA a Tim Wright (koncert z 26.11.2010, v rámci výstavy Decadence Now!, Meet Factory, Praha)
21.12.2010 – MAXENCE CYRIN (koncert z 18.2.2010, Palác Akropolis, Praha)


http://www.radio1.cz/onstage

Webové stránky Amandy Palmer: http://www.amandapalmer.net/

Video Creep z pražského koncertu: http://www.youtube.com/radio1cz#p/c/F20B832EC64381DE/3/z47z7aJZATY

Poslouchejte Radio 1 online