ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29727 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Ulrich Schnauss

0 Redakce PLAY.CZ 31.5.2016

V úterý 31. května ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení německého hudebníka Ulricha Schnausse. Domácímu publiku se představil loni v listopadu na warm-up k festivalu Spectaculare, který proběhl v pražském Paláci Akropolis.

Schnauss se na hudební scéně pohybuje už dvacet let a jeho nahrávky pro značku City Centre Offices výrazně ovlivnily současnou dreampopovou generaci. Hudba tohoto německého producenta dokazuje, že elektronická taneční hudba a kytarová psychedelie mohou najít společnou řeč. Rodák z přímořského městečka Kiel získal své první zkušenosti na klubové scéně v polovině devadesátých let, kdy pod jmény jako View to the Future či Ethereal 77 produkoval éterický drum’n’bass. Bylo to ale až album Far Away Trains Passing By, které v roce 2001 vydal na City Centre Offices pod svým občanským jménem, na němž poprvé dostala zelenou jeho láska ke snivým kytarovým stěnám kapel jako My Bloody Valentine, Slowdive nebo Chapterhouse.

Silný vliv kytarového žánru shoegaze na Schnaussově přelomové desce A Strangely Isolated Place z roku 2003 a následná exploze podobných nahrávek (M83, The Radio Dept.) dokonce přiměla hudební novináře k zavedení nové žánrové škatulky „nu-gaze“. Respektovaný webový portál Resident Advisor zařadil desku mezi mezi padesátku nejdůležitějších počinů nulté dekády a Schnauss dostal možnost remixovat skladby Depeche Mode, Death Cab For Cutie či I’m Not a Gun. Kromě vlastních desek a kolaborací také pět let působil jako klávesista indierockové skupiny Longview a spolupracoval s žánrově spřízněnými kapelami A Shoreline Dream či Engineers. To už však pobýval v Londýně, kde také dostal nabídku od značky Independiente, pro kterou pak vzniklo i jeho třetí album Goodbye v roce 2007. Poslední Schnaussovou nahrávkou je album A Long Way To Fall z roku 2012, na němž se vrací k zádumčivým motivům svých prvních desek a dokazuje, že pokud jde o emotivní elektroniku, nemá konkurenci.

Webové stránky Ulricha Schnausse: www.ulrich-schnauss.com

ZÁZNAM KONCERTU ULRICHA SCHNAUSSE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 31. KVĚTNA 2016 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
14.6.2016 – FISMOLL (koncert z 20.6.2015, Praha – United Islands of Prague)
28.6. 2016 – EDITORS (koncert z 9.12.2015, Praha – Roxy)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM a po internetu. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

Poslouchejte Radio 1 online