ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage zazní Sigur Rós

0 Redakce 15.9.2008

V úterý 16. září ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení islandské kapely Sigur Rós. Koncert se odehrál 28. června 2008 v Reykjavíku v rámci ekologické akce Náttúra, která upozorňuje na ničení islandské přírody. Vedle Sigur Rós na koncertu vystoupila také Björk.

Sigur Rós jsou vedle Björk asi světově nejproslulejší islandští hudebníci. Kapelu založila v roce 1994 trojice mladíků (zpěvák a kytarista Jón Birgisson, baskytarista George Holm a bubeník Ágúst) toužící znít jako Smashing Pumpkins – do té doby, než Holm dostal k vánocům cello a zvuk skupiny se postupně začal proměňovat. Původního bubeníka brzy nahradil Orri Páll Dýrason a přidal se hráč na klávesy Kjartan Sveinsson. Název si kapela dala po zpěvákově sestře Sigurrros (Vítězná růže), která se narodila v týdnu, kdy byli Sigur Rós založení.

První album „Von“ s velmi úspěšnou skladbou „Leit Af Lifi“ Sigur Rós vydali v roce 1997. Z následujícího „Ágaetis Byrjun“, produkovaného Kenem Thomasem (Sugarcubes, u nichž začínala Björk), se stal obrovský islandský hit, jehož věhlas během pár týdnů přeskočil do Evropy. Rok nato potvrdili Sigur Rós pověst hudebního zjevení nahrávkou „( )“ s osmi skladbami. Sigur Rós pak přešli ke společnosti EMI, kde se uvedli nesmírně úspěšnou, znovu magicky znějící deskou „Takk“. Letos se Sigur Rós přihlásili s novým albem „međ suđ í eyrum viđ spilum endalaust“.

Novou desku Sigur Rós představili letos také domácím posluchačům na povedeném srpnovém koncertě, který se uskutečnil v Praze.

Tracklist koncertu:
svefn g englar ny batteri glosoli saeglopur vid spilum endalaust hoppipolla med blodnasir inni mer syngur vitleysingur hafsol gobbledigook popplagid

Webové stránky Sigur Rós: http://www.sigurros.coma
Více o akci Náttúra: http://nattura.wordpress.com/

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
30.9. Monika Načeva, Michal Pavlíček a DJ Five (koncert z 16.4.2008, Roxy, Praha)
14.10. Gallon Drunk (koncert z 12.3.2008, klub 007, Praha)

ZÁZNAM KONCERTU SIGUR RÓS RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 16. ZÁŘÍ 2008 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz