ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10338 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage zazní Lisy Gerrard

0 Redakce 27.10.2008

V úterý 28. října ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam loňského koncertu Lisy Gerrard. Její vystoupení se odehrálo loni v dubnu v pražském Divadle Archa. Lisa Gerrard, polovina výjimečného hudebního seskupení Dead Can Dance, představila na tomto koncertě skladby ze svého průřezového alba The Best of Lisa Gerrard. To obsahuje jak společné písně s Brendanem Perrym z éry Dead Can Dance, tak i její současný sólový materiál a skladby z filmů.

Éterický a magický hlas Lisy Gerrard byl přes dvacet let nezaměnitelnou součástí hudby skupiny Dead Can Dance, kterou založila v roce 1981 právě s Brendanem Perrym. Projekt se rozpadl v roce 1998 a od té doby se Lisa Gerrard pohybuje na sólové dráze, v rámci níž vydala čtyři alba. Zároveň je vyhledávanou skladatelkou filmové hudby, která jí přinesla řadu ocenění.

Koncerty Lisy Gerrard jsou velkým zážitkem: její hlas vyvolává mrazení v zádech, její hudba pak hladí na duši – ambientní zvukové plochy, jemné zvuky cella, flétny a perkusí s nádechem world music i new age. Stejně jako u Dead Can Dance i hudba Lisy Gerrard absorbuje vlivy středověkých zpěvů, lidových balad, barokní hudby, keltské melodiky i současné elektronické hudby.

V rámci pořadu On Stage jste letos mohli již slyšet koncerty Sigur Rós, José Gonzáleze, Dead Texan nebo Blue States. V minulých letech jsme vysílali například záznamy vystoupení Massive Attack, Depeche Mode, PJ Harvey či Placebo.

Webové stránky Lisy Gerrard: http://www.lisagerrard.com/

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
11.11. Digitalism (koncert z 20.12.2007, Palác Akropolis, Praha)
25.11. Glen Hansard a Markéta Irglová (koncert z 8.6.2008, Divadlo Archa, Praha)

ZÁZNAM KONCERTU LISY GERRARD RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 28. ŘÍJNA 2008 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE!

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz