ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27316 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage zazní Heimatklänge

0 Redakce PLAY.CZ 30.8.2010

V úterý 31. srpna ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu Heimatklänge (Zvuky domova), který se uskutečnil loni v říjnu v rámci festivalu Struny podzimu. Ve společné premiéře se poprvé v Praze představili švýcarští hudebníci Erica Stucky, Noldi Alder a Christian Zehnder a předvedli špičkové vokální umění, spojené s tradičním alpským způsobem zpěvu – jódlováním.

Koncert nebyl muzeální ukázkou alpského jódlování v krojích, ale živou, mnohazdrojovou a kreativní hudbou, která zněla místy jako klezmer, místy jako fragmenty z Franka Zappy nebo dokonce jako zenová meditace. Každý z umělců si do tradičního alpského lidového muzikantství přinesl nejrůznější poznatky z jiných hudebních světů, které nasbíral během své kariéry. Hudebníci se společně sešli poprvé v dokumentárním filmu švýcarského režiséra Stefana Schwieterta Heimatklänge, který se stal inspirací pražskému koncertu.

Festival Struny podzimu, originální hudební křižovatka jazzu, klasické hudby, crossoverových a jedinečných festivalových projektů, letos slaví 15 let. Patnáctiletému výročí festivalu je zasvěcena koncertní řada Inspirace, jež uvede v novém, slavnostním hávu tři obnovené premiéry koncertů – milníků, které pomohly definovat charakter festivalu. Na festivalové pódium tak zavítá Jan Garbarek a Hilliard Ensemble, Brad Mehldau po boku Anne Sofie von Otter a Jiří Bárta připravil pro festival v nové podobě svůj projekt Reflexe. Dále se v rámci festivalu, který se uskuteční od 19. září do 21. listopadu 2010, představí například Dianne Reeves, Julia Fisher, David Orlowsky Trio a další.

Webové stránky Heimatklänge: http://www.heimatklaenge.ch/
Webové stránky festivalu Struny podzimu: http://www.strunypodzimu.cz

ZÁZNAM KONCERTU HEIMATKLÄNGE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 31. SRPNA 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
14.9.2010 – BAUCHKLANG (koncert z 3.10.2009, Palác Akropolis, Praha)
28.9.2010 – SPEED CARAVAN (koncert z 25.9.2009, Palác Akropolis, Praha)


http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online